Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasedzők, oktatók, nálatok...

Lovasedzők, oktatók, nálatok hogy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Kedves lovasedző és oktató kollégák!

Nálatok hogy működik az elszámolás? Alkalmazottak vagytok vagy külsősként megbízással, esetleg beszámláztok az oktatásért?

Fix béretek van vagy százalékot kaptok? Átlag mennyit dolgoztok egy hónapban, mennyi lovasotok van, mennyi a bevételetek? Mennyit kér a lovarda a lovaglásért?

Ez egy anonim fórum, nyugodtan megírhatjátok, a helyre nem vagyok kíváncsi.

most épp alkudni szeretnék a béremen csak szeretném látni, hogy mi a reális. Jelenleg 5000 Ft nálunk 1 óra lovaglás, 3500 a 30 perc, én csak beugrós vagyok, van papírom minden, amikor dolgozom, akkor így télen átlag 5-10 lovasom van 4-5 óra alatt, amikor jobb az idő, akkor van hogy 10 órát is kint vagyok és 12-16 lovassal is dolgozom. Jelenleg órabért kapok, aminek az összege szerintem vicc, ha azt nézzük, hogy ki is kell jutnom, ki vagyok téve az időjárásnak és azért normálisan is oktatok, nem csak vonatoztatok 5 lovas egyszerre, ráadásul sok a futószáras kezdő is.


Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy mennyit lehet ezen feltornázni, hogy legyen egy kiindulási alapom, hogy máshol ez hogy megy.


(Kedves modik, tudom, hogy ez inkább pénzügyi kérdés, de ebbe a kategóriába jár a célközönség)



2021. febr. 5. 10:30
A kérdező szavazást indított:
alkalmazott vagyok fix bérrel
külsős vagyok szerződéssel fix bérrel
külsős vagyok szerződéssel %-ért (fejpénzért)
vállalkozóként kiszámlázom a bérem
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt alkalmazottként nem éri meg csinálni. Olyan helyen dolgoztam 10-12 órákat napi 8 ezer ft ért ahol már 6000 ezer volt 50 perc lovaglas,futoszaraztal ,osztalyt tartottal (kb hetvegen volt 30-40 lovasod is) + a táborok. Ha éppen nem volt lovász az is te voltál délelott :)))) mindezért 160-180 ezer netto,feketén. Alkalmazottkent nem éri meg ilyen lovasiskolákba szopni,nem értékelik a tudásodat semmilyen formában. Ennek csak úgy van értelme ha magánedzéseket tartasz (akár több egymáshoz közeli helyen) olyanoknak akiknek saját lovuk van. Akkor lovasonként 5-7 ezer a zsebedben marad vagy akár még több is ha benzinkoltséget is ráteszel. Én soha nem tudtam lovasiskolában jól keresni, bejelentés nélkül 180 volt a plafon (szakképesítésekkel) de akkor már a belem kilógott és a saját családomat nem láttam.
2021. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EAdri93 ***** válasza:
Nem éri meg. Amíg csináltam addig (2019 ben és előtte) vidéken, 2500 ft volt egy óra ,volt aki csóróbb volt és ezt is sokallotta, annak adtam lehetőséget a 15 perc, 30percre is.. lovat edzeni 3ezer per óráért jártam amíg az egyik majdnem az életembe került.. akkor fejeztem be.
2022. márc. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!