Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, szerintetek tudnék...

Lovasok, szerintetek tudnék én ezen valahogyan segíteni?

Figyelt kérdés

Van a lovardában egy viszonylag fiatal ló. Aranyos meg nincs vele edzések alatt különösebb gond, néha botladozik. Viszont amikor beugratom vágtába nagyon beindul, nagy lendülettel de egy idő után visszaesik ügetésbe, mert keresztezi az első lábait, és így nem nagyon tudok vele hosszan vágtázni. Van rajta ínvédő egyébként.

Szerintetek én ezen tudnék segíteni, javítani edzések alatt? És ha igen, hogy, mit kéne tennem?



2021. febr. 6. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez pata problémán át rengeteg dolog lehet, egy gyógykovács valószínűleg tud valamennyit segíteni rajta. Edzéssel nem hiszem, hogy javítható lenne.
2021. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
A ló idomítatlan, nincs rendesen belovagolva. Nem a te dolgod, tanulóként belovagolni. Márpedig ha ilyet kérdezel itt, akkor még tanuló vagy. Mondd meg az oktatóknak/edződnek, hogy szintednek megfelelő lovat adjon. Ha ilyen nincs neki, vált lovardát. Ha amúgy nagyon jó edző, és komolyan szeretnéd csinálni és van rá pénzetek gond nélkül, lovat is vehettek, aminél szintén figyelned kell arra, hogy tapasztalt, jól tanított legyen.
2021. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Mennyire fiatal ló?
2021. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, képzésre van még szüksége ennek a lónak és addig nem való tanuló alá. Vagy ha egészségügyi gondok miatt csinálja akkor egy jó állatorvos és/vagy kovács, de ebben az esetben sem kéne addig használva legyen. Amennyiben te “zavarsz be” a lónak, akkor pedig ülj vissza egy tapasztaltabb, idősebb lóra, akit könnyebben ellovagolsz.

Felhívnám a figyelmedet valamire. Ha az edződ nem foglalkozik ezzel a fontos problémával akkor elgondolkoznék rajta, hogy keressek egy jobb helyet. Látatlanban nem jó ítélkezni, de a leírásból ez jött le.

2021. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Én kíváncsi lennék erre a lóra hogy néz ki, ha szimplán vékony rosszul izmolt/nincs semmi izomzata ez is okozhatja, bár ez sem egy tanuló dolga kijavítani!
2021. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!