Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan oldal ami kiszámítja...

Van olyan oldal ami kiszámítja a szülők marmagasságából, hogy mekkora lesz nagyjából a csikó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vannak angol nyelvű oldalak (magyar nyelvűt nem találtam) amik a kiszámolják nagyjából milyen százalékban milyen színű lesz a csikó. Érdekel, hogy van e olyan oldal ami azt számítja ki milyen marmagas lesz nagyjából.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. febr. 7. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában a szülők méretei között fog alakulni, de a testméret sokgénes öröklődésű, kalkulátor aligha van rá, mivel teljesen felesleges. Semmilydn irányvonalat nem tud adni, azon kívül, hogy a kettő között, vagy kicsivel felette/alatta.


A színek öröklődése egyszerűbb, ezért van rá generátor.

2021. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
(A+B)/2
2021. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ez: [link]

Viszont igaza van az első válaszolónak, ez a dolog nagyon képlékeny, nem igazán lehet meghatározni (míg a színek esetében a genetika fixre megmondja, hogy milyen színek lehetnek, hacsak nem lép közbe valamilyen mutáció).

Azt viszont ne várd, hogy pl. a 130-as pónidtól egy 170-es ménnel majd 160-as csikó lesz. Sokan ebben reménykednek, de általában nem jön be.

2021. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. febr. 7. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szülők, a többi felmenő is számít.
2021. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt sok csikóm vegyes párosításokból, általában az anya méretéhez közelít a csikó. Volt csikóm aminek az anyja és az apja is 145-148 közöttiek voltak, de anyai ágon voltak magasabb ősök, nem sokkal, de 155- 160 is akadt(telivér háttér), és a csikóm 157 cm jelenleg. Herélt 4 éves szóval még nőhet, nagyon visszajöttek a nagyszülők génjei. Van még ilyen póni X nagyló kísérletem, de az 148 alatt maradt, de ott is kisebbre számítottam. A 2. generációban hozták a nagy méretet, az 1.-ben viszont picik voltak a csikók.


Ez nem tudományos tény, de én ezt tapasztaltam.

2021. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!