Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meglehet tanítani egy lónak,...

Meglehet tanítani egy lónak, hogy ha leesek megálljon azonnal és ne rohanjon el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy meglehet e tanítani egy lónak, hogy ha esetleg leesek megálljon és ne rohanjon el? Ha igen, hogy lehetséges ez?


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 8. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Lehetséges
2021. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Meglehet. De én annak a híve vagyok, hogy érdemeld ki, hogy a lovad ezt csinálja. Hogy olyan kapcsolatotok legyen, hogy számítson neki, hogy leestél és odamenjen esetleg hozzád és ne elrohanjon.
2021. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lovad tisztel és jó a kapcsolat, akkor jó eséllyel nem hagy ott. Kérdés az is, hogy milyen szituban esel le. Ha full bepánikol a ló, akkor nemigen fog ott maradni. Ha egy fácán miatt kifordul alólad, akkor ottmaradhat, bár ennyitől meg nem kéne leesni. Egy szabály van, ne engedd el.
2021. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hármas! Érdekes, Magyarországon igen elterjedt ez a "Ne engedd el!" dolog. Külföldön a legtöbb helyen úgy tanítják pl. pályán lovagláskor (terepen nyilván ha megoldható akkor jobb ha nem engeded), hogy kifejezetten el kell engedni a szárakat, különben beletéphetsz durván a ló szájába, ami sebet is okozhat neki, a fájdalomtól pedig nyilván távolodni akar majd és menekülni kezd.

Én mondjuk ha tudok neki még eséskor száratadni, méga földön is nyúlok a ló felé hogy ne tépjek bele, de fogjam. Ha mindeféleképpen be fog következni hogy húzod a száját, inkább el kell engedni.

2021. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanítás, hanem a lóval való kapcsolatos függvénye. Sok munka és idő ezt elérni.

Viszont ha nagyon bepánikolt akkor az ösztönök miatt el fog rohanni (max. ha több lóval vagytok akkor nem, mert a ménes a biztonság neki), ritkább esetben ha megnyugszik visszajöhet, de ez ritka.

2021. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak terepre jártam és nem estem sokszor, de amikor mégis, sosem hagyott ott a ló, mindig megállt. Igaz, nem egyedül mentem, minimum ketten voltunk. És egy kivételtől eltekintve nem engedtem el a szárat, de ez valahogy ösztönös volt, nem tudatos.
2021. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!