Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügető lófajta, milyen lovak...

Ügető lófajta, milyen lovak is ők?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az ügető fajtáról? Mit gondoltok róluk? Valamint egy fekete lóra milyen szín illik? Távlovas/mexikói kantárral van tapasztalatotok? Érdemes egy sima csikózablát rézgörgősre lecserélni?


Köszi a válaszokat!


2021. febr. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügető: nagy jó családi lovak, hobbilovak. Alap szinten elversenyezgethetsz velük, valamelyiknek tehetsége is van bizonyos szakágakhoz, de magasabb szintű versenyekre “nem valók”. Ha pályáról hozod le akkor át kell lovagolni és ha sokat futott akkor lehetnek emiatt eü. gondjai, mindenképp nézesd át lóhoz értő állatorvossal. Pályáról aprópénzekért szerezni ügetőt.


Fekete lovon szinte bármilyen szín jól mutat. Ha elegánsabb akarsz lenni akkor a visszafogottabbak (fehér, pezsgő, krém, sötétzöld pl.), ha ki akarsz tűnni akkor neon, erős színek.


A távlovas és a mexikói kantár nem ugyanaz. Ha hobbilónak szeretnéd akkor a “sima” angol kantár tökéletesen megteszi. A másik kettő már specifikusabb.


Zabla: röviden, tömören: nem. Csodát nem fog tenni, sőt néhány ló nehezebben támaszkodik rá. Viszont meg is szeretheti a ló, ez csak tőle függ, vegyél egyet és próbáld ki, hogy milyen vele a ló.

2021. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, nekem van egy ügetőm, csak kíváncsi vagyok rá mások mit gondolnak róluk. Tudom, hogy nem ugyanaz a két kantár, rosszul használtam a / jelet, bocsi.
2021. febr. 8. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A görgős zabláról: idegesebb lovaknal szokták a szájába rakni, állítólag lefoglalja magát a görgőkkel és nem lesz annyira izgága... de ha el tudod lovagolni sima csikózablával a lovadat, ne cseréld le.
2021. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem lesz csere.
2021. febr. 8. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, értem, akkor bocsi. Első válaszoló vagyok.

Távlovas kantár: általában nem bőrből készül, úgyhogy nem kell ápolni, könnyebb tisztán tartani

gyártják egy csomó színben

olyan mintha egy kötőfék égy egy kantár lenne összerakva, így kikötheted a lovat biztonságosan (mert ugye nem a zablába csatolod a karabinert)

valamelyikről egy gyors mozdulattal le is csatolhatod a zablát, így akár legeltethetsz is lovaglás közben vagy tud inni a ló

a nevéből adódóan távlovasoknak praktikus vagy olyanoknak, akik sokat, hosszabb távon túráznak

bent a pályán kb. semmi értelme, oda a sima kantár is tökéletes


Mexikói kantár:

ebbe úgymond “bele van építve” a kisorrszíj, tátogós lovaknak jó (bár a tátogást megoldani kéne, nem tünetileg elfedni, de ez más téma) van amelyik lovat nagyon zavarja a kisorrszíj, az ezt a kantárt se nagyon fogja szeretni, levenni meg ugyebár nem lehet, mert egyben van az egész orrszíj

az orrhátra hat és az áll alá

elvileg picit erősebb az angol orrszíjjaknál, ezáltal könnyebben kontrollálod a lovat

lehet kapni külön mexikói orrzót, nem kell egy teljesen új kantárat venni

szerintem stabilabb a ló fején

díjugratók, militarisok használják leginkább, mert elvileg nagyobb légzésszabadságot ad a lónak

ezt is túl lehet szorítani és rosszul beállítani!

2021. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mi sokat járunk túrázgatni, így a távlovas kantár praktikusnak tűnik számunkra, esetleg tudtok lovas boltokat ahol érdemes lehet venni?
2021. febr. 8. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem szintetikusát vennék, hanem bőrből. A távlovasoknak azért jó a szintetikus, mert ott ha hűtik a lovat, akkor nem jó, ha elázik a bőrkantár.

Ilyet vennék, mert elég masszív darab: [link]

2021. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én innen biztos nem vennék semmi lónak valót...

A nagylovas nem egy hű de nagy minőség

2021. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!