Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terep vagy pálya?

Terep vagy pálya?

Figyelt kérdés
Hol szerettek jobban lovagolni? Ismeritek a Pat Parelli 7 játékát? Hasznosnak találjátok?
2021. febr. 9. 06:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én inkább terepen szeretek jobban.

Igen,ismerem a parelli jatékokat szerintem nagyon hasznosak,de nem csak a parelli akármilyen földről való munka. A liberty training is nagyon jó.

2021. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Mindkettőt szeretem, bár a terepet jobban, hiszen idomítani ott is lehet. Ismerem a Parelli játékokat, szoktam is alkalmazni. Viszont egyet meg kel jegyeznem: természetes lókiképzés van, erőszakmentes nincs.
2021. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2es nagyon nagy igazságot írt!!! "természetes lókiképzés van, erőszakmentes nincs."

Persze ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül ütni kell a lovat, de van, amikor negatívan kell megerősíteni egy adott reakciót/tevékenységet, mert nem szabad ráhagyni a lóra. Továbbá lelki erőszaknak lehet tekinteni a stresszt. Ez minden olyan lovat érint, akivel ember dolgozik, ugyanis a lónak át kell esnie egy küszöbön, amíg nem tud nyugodt lenni az ember mellett. Ha ezen átesik, nem kell stresszelni, persze minden szintlépés egy kis stresszel jár, ez természetes. Tehát akármelyik módszerrel tanítják a lovat, mindig velejárója a stressz, és az időnkénti negatív megerősítés. (Ennek ellenére én is a természetes lókiképzés mellett vagyok, azt sokkal jobban kezeli a ló és jobb teljesítményt is nyújt, ha nem félelemből dolgozik)

Na, gyorsan válaszolok a kérdésre is:

Általában pályán lovagolok, a hét 2/3ában idomítómunkát csinálok, a többi ugrómunka. Tavasztól őszig, amikor jó a terep akkor oda is járok kifelé heti 1-2x, vagy kéthetente, ahogy az idő megengedi. Jót tesz a ló egyensúlyérzékének, és megtanul maga alá figyelni, de kint én nem szoktam idomítani, általában csak lépés-ügetés, ritkán vágtázok, de megesik. Azért csinálom így, mert a terepet a kikapcsolódással szeretném összekötni a lónak, na meg magamnak is.

Minden szakágban fontos a tereplovaglás, ha eredményes akar lenni benne az ember. Minden szakágban.

Ritkán játszok Parelli játékokat, van ami megy közülük, de közel sem mindegyik, ink csak az alapok. Szeretnék eljutni tovább is, de egyelőre máshova kell koncentráljunk.

2021. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Terepre járok 90%-ban, azt jobban szeretem és a ló is. Csak akkor maradunk bent a pályán, ha szabadon foglalkozom a lóval vagy valami nehéz újdonságot tanul.

A földimunka -ha jól csinálja az ember- nagyon hasznos és alapnak kéne lennie mindenhol.

2021. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!