Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit vegyek fel, hogy ne...

Mit vegyek fel, hogy ne fagyjak meg? sOs

Figyelt kérdés
szombaton, reggel 7tol sotetedesig lovas turara megyek, viszont -12 °C lesz. ti mit szoktatok felvenni, vagy mit ajanlotok, hogy ne fagyjak meg?

2021. febr. 11. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
vannak olyan kabátok amik akumlátorosak és melegítenek
2021. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
A lo majd melegit.
2021. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mozgás közben nem fogsz úgy fázni. pár réteg polár pulcsi, egy szélálló kabát és vatta a fülbe/fülmelegítő. Kesztyű természetesen.

Kitartást :)

2021. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van sok fasza cucc, de azokat már ilyen SOS-ben nehéz lenne beszerezni. A mozgástól jobb lesz az igaz, de mínuszokban-szélben az sem tesz csodát.


Tehát: Vízálló cipő, valami túrabakancs szerű. Egy lovaglócsizmában szétfagysz. Egy zokni (nagyon maximum kettő), de abban minél több gyapjú legyen/minél melegebb legyen. Ha teletömöd a cipődet zoknival az többet árt, mint használ.

Kesztyű mindenképp, mert a szélben 2 perc alatt olyan lesz, mintha késsel vagdosnák. Inkább szélálló legyen, mint víz. Olyan “susogós” anyagú, a kötötten átfúj a szél. Nem éppen lovagláshoz valóak azok, de hát sajnos. Max még a bőr jó lehet, az nem éppen meleg, de nem fúj át rajta a szél.

A kobak alá valami olyasmit, ami takarja a füled, állad, nyakad. Ha nincs ilyen “betörős maszkod”, akkor egy vékonyabb sállal tekerd körbe magad. Ha az sem, akkor fülmelegítő + a nyakadra valami. De a sálat ne hagy lógni a ruhán kívül, mert terepen balesetveszélyes!

Téli lovaglógatyád (vízálló, szélálló) ha van, akkor az alá még csapj egy vastagabb harisnyát, vékonyabb cicagatyát vagy aláöltözőt. Néha mozgasd majd át a lábadat (vedd ki a kengyelből vagy szállj le, mert azt éri leginkább a szél és szabályosan befagynak :D ).

Felülre minél több réteget! (Amennyiben nő vagy —> Sima melltartó helyett egy minél nagyobb felületet takaró topp/sportmelltartó. Hidd el nagyon sokat számít a mellkasodnak a hideg szélben.) Trikó, hosszú ujjú, pulcsi 1-2 és felülre mindenképp valami szél-

és vízálló dzseki! A felső rétegekből legalább egynek legyen magas, garbós nyaka. Arra figyelj, hogy ne extra vastag cuccokat rétegezz, mert azért kell tudnod mozogni.

Alulra a legjobbak a thermos cuccok nyilván.

Nekem a szemgolyóm is lefagy ilyenkor, úgyhogy van hogy viszek napszemüveget a szél ellen. A többi meg had röhögjön, engem sose érdekelt :’D


+Ha szőrén mész akkor melegít majd a ló.

Illetve ha van nagy körszoknyád, azt vedd fel a nadrág fölé. Védeni fogja a combodat, térdedet. Mondjuk előtte nézd meg, hogy a ló nem kap-e sikítófrászt, ha fellibbenti a szél.

2021. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszi a tanacsot utolso. igen, lany vagyok. teli lovaglonadragom sajnos nincs, es nyeregben megyunk.

meg hallottam arrol, ha zacskot huzol a labadra, akkor melegen tartja, vagy kevesbe hul ki. errol valaki tud valami? vagy van tapasztalata, tenyleg bevalik-e?

2021. febr. 12. 06:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor harisnyát húzok, rá thermofutónadrág, rá thermo lovaglónadrág. Felülre síalöltözet, hosszú ujjú póló, polárpulcsi van hogy még egy polárpulcsi és vastag kábát. 2 zokni tuti. Mivel az egésznapos túrán inkább léptek, meg a talaj se olyan jó, ezért érdemes vastagon öltözni. Kesztyű alap, abból is jó, ha vastagabb, thermot vagy szélállót veszel. Vékony polársapi a kobak alá vagy fülvédő elengedhetetlen. Sálad is legyen, amit az orrod-szád elé tudsz húzni. Gumicsizma felejtős, thermo lovaglócsizma vagy bakancs lesz a nyerő. Zsebbe legyen ilyen pattintós melegítő párna, amit utána ki tudsz főzni, hasznos kis cucc. Nyeregtáskába egy termosznyi forró tea javasolt, illetve pálinka belső fűtésnek 😁 (nálunk a csapatban mindig hoz valaki).

Javasolt a műanyagkengyel, mert a fém hamar átfagy, illetve ha fázik a lábad inkább szállj le és sétálj egy picit, hogy még induljon benne a vér.

2021. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tollkabát (ha van), én a horze-ban vettem kb 2 éve (B vertigo), azóta a leghidegebb napokon is elég egy vékony aláöltöző a kabát alá.

Ha egész nap hidegben vagyok, akkor meg egy finntack lovagló-sínadrág van rajtam. Csizmából pedig egy decathlonos szőrös csizma vált be. Ezzel a kombóval simán bírom a 8-10 órás kint létet :) És ezekben lovagolni is lehet.

2021. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!