Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet “ingyen” lovat tartani?

Lehet “ingyen” lovat tartani?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam , hogy lehet ugy tartani lovat h pl megveszed, elviszed egy lovardaban es lovaoltatnak rajta es hasznaljak de közbe a tied.

Ilyet tenyleg lehet? Vagy pl jelkepes havi 10-20.000 Ft



2021. febr. 14. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
ennek mi értelme van?
2021. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az h te bármikor lovagolhatsz rajta
2021. febr. 14. 15:21
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Olyan, hogy ingyen nincs, hiszen a lovaknak is vannak szükségleteik. A másik a mozgásigény. Egy kis kert aligha lenne neki elég, mégis mekkora területet szánnál neki?
2021. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fhu de félreértitek
2021. febr. 14. 15:37
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen. A lovarda minimális összeget kér érte, de cserébe rajtad kívül más is kiviszi. Viszont, a nagyobb, pl. orvosi költség még a tiéd!


Mondjuk nálunk több lánynak is a pasija fizeti a lovardai díjat.

2021. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Lehet ilyet, de nem éri meg emiatt lovat venni.


Az állatorvosi és patkolási költség a tied marad.


Tehát van egy lovad de a lovarda használja, az a ló megunja elég hamar a munkát, szóval lusta lesz, te nem fogsz vele tudni rendesen dolgozni csak lötyögni. 3-4 hónap vagy kevesebb és befásult iskola lóvá fog válni.


Illetve te se tudsz majd valami sokat lovagolni rajta, hisz a lovardának kell a lovad munkára.


Ha valaki lesántítja te fizeted a költségét mert úgy is azt mondják, hogy jajj biztos a legelőn lett sánta.


Tehát amit így elköltesz állatorvosra, abból a pénzből elmehetsz lovagolni egy lovardai lóra és ugyan ottvagy költségileg, de előfordulhat, hogy még olcsóbban is fogsz kijönni.

2021. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
4est mégis miért kellett lepontozni?
2021. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Az a gond, hogy te nem lovagolhatsz rajta "bármikor", hiába a te lovad.

Ha pl. ma eszedbe jut, hogy holnap kiugranál egyet lovazni, szinte 100%, hogy nem lehet. Ha reggel jut eszedbe, még annyira se.

A ló be van vonva a lovardai munkába. Mennek rajta, általában egy héttel előre az ő időpontjuk le van foglalva. Sok lovardában csak hétvégente és délután van oktatás, ha te csak akkor tudnál menni, akkor így jártál.

Ahol én tartottam a lovamat, ott az, akinek így volt lova, soha nem volt elégedett. Kaptak a saját lovukkal egy hétköznapi délutánt, és egy fél hétvégi napot. A többi időben kellett a ló munkába. Hétközben délelőtt többnyire szabad volt a ló, de ha délután megy, főleg nem is egy ember alatt, akkor még délelőtt is nyaggatni nem biztos, hogy a legjobb.

Emellett nem tudhatod, ki ül a lovadra: kezdő, túlsúlyos kezdő, idegbajos kezdő. Az is benne van, hogy a lovarda a saját lovaira jobban vigyáz, mert az az ő pénzük, ő orvosi költségük, így ha "problémásabb" az ügyfél, inkább adják a tiedet, mint az övékét...

Szóval, szerintem nem éri meg, a lónak sem jó, neked sem jó, én nem tartanék így lovat.

2021. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Van ilyen, igen, de sosem ingyen.

Általában pl. 50ezer helyett, így 30 vagy 40ezer lesz havonta, vagy nagyon max. a felére csökken az ár.

A kovács, állatorvos, stb. ugyanúgy a te költséged.

Viszont én nagyon nem ajánlom ezt. Ha a lovad egész délután dolgozik a lovas iskolában akkor te már nem fogsz tudni vele normálisan dolgozni aznap. Ha a ló be van írva lovas órára akkor nem te leszel az első, hiába mész oda, ki kell várnod a sorod a saját lovadnál. A sérülés veszélye is nagyobb, mert általában ilyet az igénytelenebb lovardákban ajánlanak fel és azok nem arról híresek, hogy mennyire lóbarátok. Ha fejlődsz a lovaddal valamiben akkor egy kezdő azt pikk-pakk tönkreteszi, tehát a ló kiadása ebből a szempontból sem jó.

A ló kötődni sem úgy fog, mert te is csak egy lovas leszel a sok közül számára.

Nem is ragozom tovább, szerintem hülye az, aki elhatározza, hogy lovat vesz, azért hogy jobban kötődhessen, fejlődhessen, többet lovazhasson, stb, aztán meg fogja és kiadja a lovardának, hogy spóroljon 10-20ezret. Magad alatt vágnád a fát. Akkor inkább költsd azt a +pénzt, ami a lóra menne, edzésekre.

2021. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy a lovardának hétvégén és ünnepekkor éri meg használni a lovadat, főleg szép időben. Te mikor gondoltál a lovardába látogatni? Csak nem hétvégente és suliszünetben?

Ezért nem működik. Ha te hétköznap délelőtt érsz rá, mert hétvégén más dolgod van, akkor jó is lehet, mert így neked is megéri, a ló meg mozog.

Azt hagyjuk hogy kiket ültetnek rá, hogyan dolgoznak vele, te ismered a lovardádat, ezt te tudod mennyire becsületes társaság.

2021. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!