Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovardában saját lovon...

Lehet lovardában saját lovon oktatni?

Figyelt kérdés

Na most, leszögezném elméleti kérdés. Egyáltalán nem tervezek ilyet csinálni, teljesen más céljaim vannak. Az lenne a kérdés, lehetséges-e például ha egy ember aki rendelkezik szakképzettséggel (edzői papírral, vizsgával a lovasszövetségnél) és egy levizsgázott képzett lóval (van asszem ilyen iskolaló vizsga), hogy pl. egy random lovardába elmenjen bértartónak, időnként pl. fizet a pályáért azért, hogy oktathasson, az ottani emberek vagy mások pedig az ő lován vagy a saját lovukon az edzésein vennének részt.

Tisztában vagyok, hogy a lovardától függ, hogy adnak-e rá engedélyt, de szerintetek mennyi ennek az esélye, hogy adnak? Ha pl. az adott ember sokkal többszaktudással rendelkezik, mint az ottani oktatók, edzők.



2021. febr. 14. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Természetesen lehetséges, de kevés esély van rá, mivel ronthatja a lovardatulaj üzletét.
Többször is láttam már ilyet.
Nem hiszem, hogy ebbe bármelyik lovardatulaj belemenne.
Belemehet a tulaj, mondjuk ha részesedést kér, de az már nem éri meg az 'edzőnek'.
Gond nélkül belemenne a tulaj, mert több bértartó kerülhet a lovardába a jobb edző miatt.
A tulaj részesedést kérhet, de az még megéri az 'edzőnek'.
15 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
További így utólag az is eszembe jutott, mi lenne a helyzet vajon akkor, ha más szakágú lenne az edző.. miben változtatna a dolgokon? Vagy ha más stílusban, pl. az új edző westernt akarna behozni az angolos lovardába, vagy fordítva.
2021. febr. 14. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Legtöbb esetben szerintem nem engedné a lovardatulaj. Mivel itthon szinte alig élnek meg a lovardák, ezért biztos nem fogják hagyni, hogy egy edző rontsa az üzletüket. Pláne, hogy sajnos az edzők sem szoktak valami szakképzettek lenni ezekben a lovardákban, ha jönne valaki, aki viszont az, tuti átpártolnának a lovasok, ha van egy kis eszük.

Akkor szokott ez működni, ha csak bértartás van a lovardában. Akkor kell is külsős edző, mert ők nem biztosítanak oktatást a bértartóknak.


Maga az “edző saját lován oktatni, a lovas saját lován oktatni” dolog lehetséges. Ha az edző a saját lován akar akkor viszont elengedhetetlen egy saját hely, mert lovikban nem nagyon fogadják be, épp ezért csak olyanok szokták, akik lovardaszinten (több saját ló és saját hely, főállás, stb.) vannak, egy lóval nem éri meg.

Kijárós edzőből viszont sok van. Házhoz megy vagy a tanítványa lovardájába. És akkor így jár mondjuk 20 emberhez a környéken. Ezen továbbhaladva: Ha te ki szeretnéd hívni a saját edződet a lovardába a saját lovadhoz akkor azt általában megengedik. Van, ahol pályahasználatot kell fizetni ilyenkor és van ahol viszont ezt sem engedik meg, bár ez ritka ahogy látom.


A más szakág esetén szerintem nagyobb az esély, hogy működhet a dolog. Hiszen a lovarda népszerűségét, látogatottságát ez növelheti. Viszont jutalékot lehet, hogy kérni fognak vagy fizetni kell pluszban a pályahasználatért, ilyesmi.


A részesedéses verzió az edzőnek általában nem éri meg, nem is nagyon láttam még ilyet.

2021. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Nekem van kislovardám, én pl. beengednék westernest, mert nem főprofilom az oktatás, ennek ellenére elég sokan vannak, de nincs hozzá elég időm és lovam. Ha lenne több boxom, nem bánnám, nyilván kérnék érte valamilyen formában pénzt. Nincs üres boxom, nem azért szóltam hozzá, csak mondom, hogy létezik. Hogy hogyan találod meg? Nehéz kérdés, ilyesmit nem nagyon hirdetnek, hanem szájról-szájra jár a hír. A lovasélet egyébként ilyen.
2021. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megegyezés kérdése a dolog. Átpártolni nem tud hozzád mindenki, 1 lovon oktatni nem nagyon lehet elég korlátozott számú lovassal tudsz foglalkozni, ha a lovad egészsége is fontos. Ha mondjuk van rendszeresen 1-2 lovasod, bekamuzhatod, hogy rokonok, viszont pénzezni valahol máshol kell, nem a loviban. A másik, hogy ebben az esetben a másik félnek is tartania kell a száját.

A másik hogy számlaképes vagy-e, mert hiába van papírod, a lovadnak minősítés, de ha nem vagy vállalkozó, akkor egy jóakaró simán felnyom a navnál, aztán a lovardának is magyarázkodni kell, hogy akkor most itt mi is folyik.

Mondjuk tök más szakágat szerintem beengednek, illetve megegyezés szerint külsős edzőt is beengednek, ha tényleg magasabb a színvonal, általában ez ott fordul elő, ahol van versenyző lovas. Van ahol ez úgy működik, hogy az edző elkér 4000-5000 Ftot a lovastól az edzését, aki saját lovon bértatóként megy annak ennyi a költsége, aki meg a lovardai lovon lovagol, az meg az edző díján felül fizet a lovardának a ló használatáért 2-3-4000 Ftot.

2021. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha van valakinek, jöhet még :)
2021. febr. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!