Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovunk bértartásban....

Van egy lovunk bértartásban. Pár hónapja észrevettük, hogy hízik. Felmerült, hogy vemhes, mert sokszor kiszökött a karámból a csődör és ő is, persze utólag tudtam meg. Ha lesz csikó milyen követelésekkel élhetek a lovarda felé?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 20:38
1 2
 1/18 Tattu válasza:
95%

Ez minden lovardában más szokott lenni. Az egyik lovas ismerősünk mondta, hogy neki kicsit több macera volt, ugyanis a lovardában éppen nem dolgozott elég ember, hogy tudjanak vigyázni a kicsire.

Azt javaslom, hogy kérdezzétek meg esetleg egy ott dolgozó ismerősötöket, vagy ha az nincs, akkor az adott vezető felé érdeklődjetek, hogy mi a teendő

2021. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kiesik a lovaglás időszakából 5 hónap, bármi komplikáció is lehet, orvosi vizsgálatok is vannak. Ezrknek a költsége sztem nem engem terhel. Fizetek bértartást és nem tudok lovagolni. Arról nem beszélve, hogy a csikót is el kell tartani. Sőt arról már ne is beszéljünk, hogy ha valami baj lesz a lovammal.
2021. febr. 14. 20:55
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor a csikó "fejében" az összes költséget fizesse meg neked a lovarda, az 5 hónap ló bérlést is. A csiko meg az övék, így neked semmi plusz költség nincs a kellemetlensegen kívül.
2021. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A lovarda felelőssége, a költségeket jogosan kéred rajtuk számon. Ha ilyen felelőtlenek, valószínűleg nem fognak mosolyogva fizetni, bíróságon viszont nem tudom mennyire lehet előszedni őket. Bértartási szerződés van? Mik vannak benne megemlítve?
2021. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Dokival nézessetek egy ultra hangot, hogy tényleg vemhes-e. Ha igen utána lehet gondolkodni. Mondjuk nem biztos, hogy tovább tartanám ott a lovam, ahol csak úgy le tudnak lépni. Attól, hogy a mén kijön még nem kéne bejutnia a kancákhoz. Ha tényleg vemhes, akkor kifizettetném a plusz költségeket, plusz kártérítést, és otthagynád nekik választási korban a csikót. Ha nem vemhes, akkor elkezdenék új hely után nézni.
2021. febr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Magyarul azt mondjátok, hogy hagyjak ott neki egy csikót? Akkor ezek szerint, bármelyik kancát megtermékenyíttetheti és ő csak nyer? Kap egy jó származású csikót az orvosi költségek fejébe? Ne már! Ez nem normális. Bocsika ,de a kancád hasas és igényt tartok a csikóra! Hát ez elképesztő. És a lovam? Akit megvisel az ellés? Kártérítés? Bértartási szerződésben nincs ilyen kikötés, hogy mi van akkor ,ha a kanca "véletlen" vemhes lesz.
2021. febr. 15. 07:42
 7/18 A kérdező kommentje:

Igazából amit én kérnék a lovarda tulajdonosától:

1. teljes orvosi költség, ami a vemhességhez köthető (csikóval és kancával kapcsolatban egyaránt)

2. a kieső időszakra a bértartás díj fizetés alóli mentességet (ami kb. 4-5 hónap)

3. a csikó leválasztásáig nem fizetnék utána semmi bértartási díjat (aztán addig kiderül, hogy eladom, vagy megtartom a csikót)

2021. febr. 15. 07:45
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jár neki a csikó jogilag. Az már más kérdés, hogy ha odaadod akkor nagyobb esélyed van rá, hogy fizeti az orvosi költségeket.

A kéréseid jók, de egy ilyen helyen valószínűleg csak pereskedéssel fogsz majd tudni kicsikarni pénzt.

2021. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ügyvéddel beszélj
2021. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Eddig nekem az jött le, hogy nem tartasz igényt a csikóra, hiszen te nem akartad egyáltalán. A származása féloldalas lesz, az anyai oldalt kitöltik, az apai meg ismeretlen lesz, még akkor is, ha tudod ki az, mert nem hivatalos fedeztetés történt, persze genetikai vizsgálattal igazolható ami nem olcsó.

Hogy mire tarthatsz igényt az jogi kategória, ügyvéd tud rá válaszolni bértartási szerződés alapján, illetve le kell ülni tárgyalni a lovarda tulajjal.

De mielőtt bármit csinálnál, meg kell bizonyosodni, hogy a lovad tényleg vemhes, mert most mindez csak egy feltételezés. Viszont ha nem vemhes, akkor is kereshetsz neki másik helyet, mert itt nincs biztonságban.

2021. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!