Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovunk bértartásban....

Van egy lovunk bértartásban. Pár hónapja észrevettük, hogy hízik. Felmerült, hogy vemhes, mert sokszor kiszökött a karámból a csődör és ő is, persze utólag tudtam meg. Ha lesz csikó milyen követelésekkel élhetek a lovarda felé?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 20:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A csikóra nem is biztos, hogy igényt tartanék. Tervezünk pacit, de nem most, hanem pár év múlva. Az igazság az, hogy nem a származása a lényeg, hanem az, hogy olyan látszata van a dolognak, mintha gondol egyet a lovarda tulajdonosa és "fedezetet" egy számára tetsző kancát,a jó iskola ló reményébe és minden következmény nélkül megússza. Ja a lényeget nem mondtam még, januárban véletlen született egy kiscsikó ebben a lovardában ugyan ilyen körülmények között. A tulaj ugyan úgy kétségbe volt esve ,mint én most. A lovarda tulaj első mondata: átveszem a lovat. Persze a csikó nem eladó, nem is várt meglepetés lett. Első körben beszélek a lovarda tulajdonossal. Rákérdezek, hogy mi a véleménye, hogyan tovább. aztán meglátjuk, hogy mit mond.
2021. febr. 15. 13:01
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah hát akkor ez így elég gáz. Lehet nem is "véletlenül" lett vemhes, hanem szándékosan ráugratták? Az a baj, hogy a csikónevelés nem olcsó mulatság, ráadásul sok buktatója is lehet. Ennél már csak az a jobb, amikor veszel egy kancát és egyszer csak ott a csikó és senki nem tud róla semmit. Remélem csak a szénától kerekedik és nem egy csikasztól. Doki nézze meg, csak utána beszélj a lovi tulajjal.
2021. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy kifizetteted a kihagyott hónapokat, az orvosi költégeket stb, és eladod nekik születésekor a csikót. Természetesen leválasztásig maradnál a kancával, utána csinálsz amit nekik. Tehát fizetnének a csikóért, reális, nem kedvezményezett árat.
2021. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem a lovarda tulajdonossal. Abban maradtunk, hogy 95%, hogy vemhes. A továbbiakban átveszi a csikót, ha választásnál úgy döntünk, hogy nem kell, bármi okból. Addig minden esetleges költséget válal a csikóval kapcsolatban. Ha komplikáció adódik, tudja, hogy ő a felelős. És, biztosít a lánmyomnak heti egyszeri lovaglást, ha majd a sajátján nem tud. Eddig korrektnek tűnik. De, azt olvastam, hogy a vemhes lovaknak kellene valami plusz táp is, ez szükséges? Ha igen, akkor ezt is ráverem, mert így is plusz költségeim lesznek....
2021. febr. 21. 13:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Ló függő, de általában kell + takarmány. Pláne az utolsó harmadban és szoptatás alatt, mert leszívja a csikó.

Viszont ajánlatos már a kezdetektől etetni vemhes kancáknak való táplálék-kiegészítőt, hogy minden vitaminból eleget vigyen be a szervezetébe magának és a csikónak is.

2021. febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Érdemes plusz takarmányt etetni, meg a szoptatás alatt is, illetve legalább 1x megnézetni ultrahanggal, hogy minden rendben van-e.
2021. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Abban maradtunk a lovarda tulajdonosával, hogy hív állatorvost uh vizsgálat miatt. Azt mondta, hogy rendben. Ennek két hete. Többször zavartam vele, de azt mondta, hogy az állatorvosuknak most jön meg az uh készüléke. Vajon addig akar várni, míg megjön a csikó? Ma észre vettem, hogy a nemi szerve két oldalán apró pöttyök vannak. Erre is kíváncsi lennék, hogy mi az? Kell valamivel kezelni? Vagy hagyjam? Még valami, a csikónak milyen oltások, féreg hajtók kellenek fél éves koráig?
2021. márc. 14. 14:09
 18/18 anonim ***** válasza:
Hívd ki te a dokit és kérj róla számlát! A lovardás meg fizesse ki és MINDENT papírozzatok le.
2021. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!