Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ötletek hogyan lehetne legolcs...

Ötletek hogyan lehetne legolcsóbban kijönni a lótartásból?

Figyelt kérdés

A bértartás 70.000Ft

Havonta kb 20-30.000-et szeretnék költeni. (+nyilván a kovács és az állatorvos, de remélhetőleg nem nagyon kell hívni)

Miket tudnék csinálni, hogy lejjebb faragjak ebből az összegből?

A felestartásra és mások lovagoltatására már gondoltam, de ezek elég kockázatosak. Az otthontartás lehetősége is felmerült bennem, de ezzel még várnék, amíg jobban megismerném a a lovat, de akkor is félnék, hiszen mégnagyobb felelőség.

(Elméleti kérdés, mivel még nincs lovam, :/)



2021. febr. 15. 18:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy se tudod csökkenteni.


Ha otthon akarod tartani akkor minimum kettő lóval számolj

2021. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

A legolcsóbb az, ha nem tartasz lovat. Ha 10ezer forintokat akarsz megspórolni akkor a lovaglás nem neked való sport.


Egy ismerősöm pont múlt hétvégén mondta, hogy lovagolt át egy mezőn és egy (vélhetően orvadász által) otthagyott nyílvesszőbe belelépett a lova. Az egyik lábával kettétörte, a másikkal meg pont rálépett, keresztbe átszúrta a lábfejét. Orvosi számla: 570.000 forint. Mit csinálnál, ha ezt neked kellene kifizetni? Amikor közben meg 10ezer forintokon vergődsz?

2021. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1 Persze, tudom, hogy 2 ló kell, de a ló ára csak 1x kell kifizetni, és akkor a kovács is egy időpontba jönne a két lóhoz, stb-stb, de akkor talán kihozhatom 50K-ból egy hónapra. Csak nem biztos, hogy ,,lelkileg" jobban megéri, hiszen nem tudhatod, hogyha éppen dolgozol, kólikázik-e.Nyilván vannak jó szomszédok, de remélem érthető.
2021. febr. 15. 18:48
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Mért ne tudná lejjebbfaragni?

Ha esetleg van barátod akit ismersz ott azal nem kockázatos a feles tartás , nálunk olyan is volt hogy az adott gazdi fugyelte a lovasokat és akivel úygvolt ráültette a lovára ha szépen dolgoztak mondjuk az az emeber lovagolná vagy ilyesmi máshogy sajnos nem.

2021. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2. Nem a havi bértartás lenne a (legnagyobb)gond, mivel az fix, de a hozzájövő balesetek, sérülések, amik, mint ahogy írod, félmilliós-milliós nagyságrendekig elmehetnek.
2021. febr. 15. 18:50
 6/21 A kérdező kommentje:
4. Köszi, ilyesmin gondolkoztam. Ez egy nagyon jó ötlet, csak nehéz megbízható és jó lovast találni, igaz nekem is vannak barátnőim, és ha most hirtelen csoda folytán lenne lovam egyértelműen kiadnám nekik. Csak nem tudom hosszútávon milyen lenne.
2021. febr. 15. 18:52
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#2 Szegény Tücsök :(

Amúgy jól van?

2021. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Lótartásnak úgy vágunk neki, ha biztosan elő tudjuk teremteni a tartás költségeit + van legalább 500.000Ft tartalékban. Bármikor jöhet egy kólika, amit ha műteni kell akkor simán kerülhet ekkor összegbe és nem mondhatod azt, hogy neked erre most épp nincs pénzed.

Igen, lehet másképp csinálni, pár10ezerből kijönni, stb. de annak általában a ló issza meg a levét.

Sajnos a lovazás költséges, ezt el kell fogadni.

(A felestartás működőképes dolog, de nagyon oda kell figyelni.)

2021. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8: ezért nincs még lovam
2021. febr. 15. 18:57
 10/21 A kérdező kommentje:
Onnan vettem ezt a hülyeséget, hogy egy ismerősömnek se ideje (se pénze) nincs és másokanak(köztük nekem) adja ki felestartásba a lovát és szerintem a bértartás ára minimum visszajön, még úgyis, hogy télre boxba került a ló, ami nyilván drágább. Tényleg csak a legalapabb felszereléseink vannak meg, nyergünk is kb 3 hete van. És a ló él és virul, sőt, jobban van, mint bármelyik gazdagabb gazdával rendelkező paci. Így természetes, hogy kicsit máshogy látom ezt a dolgot és nem a valóságnak megfelelően.
2021. febr. 15. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!