Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovakkal kapcsolatos...

Milyen lovakkal kapcsolatos munkák vannak?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és szeretnék egy olyan lovakkal kapcsolatos munkát találni amit lehet csinálni pluszban.

Tehát ismerősökől tudom, hogy ilyen lovas témában nagyon nehéz elhelyezkedni és nem is igazán lehet jól élni belőle. Viszont a későbbiekben mégis szeretnék valami kis összefonódást a lovakkal. Az ilyen tipikus munkákon kívül hogy lovasedző; belovagló, túra vezető stb ezeken kívül egyéb lehetőségek vannak esetleg vagy ennyi kb? A Lovasterápia jó lehetne még viszont sajnos ahhoz úgy tudom pszichológia szakot kell végezni. Illetve szerintetek milyen típusú munka mellett lehetne még pluszban ezzel a lovazással foglalkozni? Aki esetleg így csinálja vagy valamelyik ismerőse tudna nekem segítséget adni?



2021. febr. 16. 09:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

mészáros, húsfeldolgozó


(bocs, Te kérdezted)

2021. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lovász, de szerintem nem szeretnéd...

Külföldön vannak olyan szakmák, mint a lóápoló, de itthon nem használják ezeket a szakmákat, külföldön van rá igény nagy istállókban, hogy valaki mindig pucolja, figyelje a lovakat, felnyergelje, takarózza, nyírja őket. Itthon ennek nincs kultusza, csak külföldön nagy tenyészistállókban, ahhol a munkalovasok napi kb 10 lovat lovagolnak, az istállómester ezt ellenőrzi és vezényli.

Mivel kis pluszban gondolkozol, ezért a lóállatorvos nem jön be. Csinálhatsz pl. lovas felszereléseket hobbiból.

Ám ha csak annyit szeretnél lovakkal foglalkozni, h a napi simi meglegyen, nem olyan vészes állandó állás mellett hobbiból néha elmenni lovagolgatni egy lovardába...

A lovas szakmából csak akkor lehet megélni, ha maximálisan űzi az embert, vannak anyagi és szakmai lehetőségei, és tényleg profi akar lenni az ember.

Illetve olyat csinálhatsz, hogy ha van befektetni való pénzed, hogy építetsz egy lovardát szépen kialakítva stb, és az ottani boxokat bérbe kiadod. Ha jó az infrastruktúra, a körülmények egész jól hozza vissza az árát, de ehhez nagyon nagy anyagi befektetés kell és kapcsolatok (több állatorvos, kovács, edzők, kajaforrás, szalmaforrás, stb..... ). Természetesen pluszban csomó olyan ember aki felügyeli a lovardát amíg nem ott vagy, de az a helyzet hogy én ezt is teljes idős munkának mondanám, szóval valószínűleg nálad ez nem játszik...

2021. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Esküszöm nem értem, hogy mégis az ilyen miért kommentel ide?

Tudtommal nem ezt kérdeztem és minden normális ember fel tudja szerintem fogni mi a kérdésem lényege. Kezeltesd magad egyes!

Ja és mellesleg jelentettelek!

( bocs, irritálnak a gyökerek)

2021. febr. 16. 09:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Belovagló


Legyen egy rendes munkád amiből meg lehet élni.


Ez mellett legyen egy belovagló szakmád.

Az elején ez is nagy befektetés mert először magadnak kell jó lovakat venni, belovagolni és beversenyeztetni és eredményeket elérni, hogy legyen hírneved és keressenek az emberek.

2021. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
De pontosan ezt kérdezted. Lóval kapcsolatos munka. Szerinted mi lesz a lóval, ha kiöregszik? Szerintem Neked kell kezeltesd magad.
2021. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van még okj lovasoktató képző, azt elvégezheted és délután elmehetsz oktatni valahova, de egyáltalán nem ajánlom, az ilyen okjs cuccok nem adnak igazi szaktudást, ezért tele van az ország végtelen mennyiségű lovasoktatóval, akik beletömik a lovashibákat a gyerekekbe. Tehát kifejezetten felelőtlenségnek tartom okjs papírral oktatni valakit, aki lehet a képzés előtt lovon sem ült (több ilyet is ismertem).
2021. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kettes! 09:24

Az állatorvosi rész érdekelne, viszont sajnos amik ahhoz kellenek tárgyak egyáltalán nem mennek nekem.

Talán ez hogy néha eljárni lovagoltatni egy lovardába az nem lenne rossz ötlet, viszont nem tudom valahol keresnek e így embereket. Sajnos úgy nem látom értelmét ennek a szaknak; hogy tényleg ez legyen a munkám. Tudom azt, hogy ebből csak akkor egyszerű megélni ha az ember kimlagaslóan jó belőle, éppen ezért nem merném bevállalni. De mivel, évek óta lovagolok, lovam is van így nem szeretnek teljesen elszakadni ettől a vonaltól.

2021. febr. 16. 09:30
 8/17 A kérdező kommentje:

Ötös! 09:28

Rendben, játszd itt az agyad! Érdekes mindenki más fel tudta fogni a kérdésem lényegét!

Az ilyen buta emberekkel nem tudok mit kezdeni és nem is akarok.

Felfordul a gyomrom az ilyen hozzászólástól és az ilyen elképesztően okos emberektől!

2021. febr. 16. 09:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. A néha kijárást nem úgy értettem, hogy fizetnének érte. Azért neked kéne fizetned sajnos, de közelsem annyit, mint amennyit fizetned kéne pl egy saját lóval. Ha ezt a havi 10-30 ezer ftot nem tudod kifizetni csuklóból, hogy hobbiból járhass pl. heti 1-2x, akkor lovas munkában ne gondolkozz, mert anyagilag el fog lehetetleníteni téged..
2021. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hatos! Az a baj manapság tényleg egyre több az ilyen. És igazad is van valamilyen szinten; mert hiába lovagoltam évekig, nem egy helyen, hanem két különböző edzővel és mégse lettem olyan szinten hogy neki menjek egy ilyen szaknak. De nyilván ebben én is hibás vagyok a rossz hely és oktató választások miatt.
2021. febr. 16. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!