Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovakkal kapcsolatos...

Milyen lovakkal kapcsolatos munkák vannak?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és szeretnék egy olyan lovakkal kapcsolatos munkát találni amit lehet csinálni pluszban.

Tehát ismerősökől tudom, hogy ilyen lovas témában nagyon nehéz elhelyezkedni és nem is igazán lehet jól élni belőle. Viszont a későbbiekben mégis szeretnék valami kis összefonódást a lovakkal. Az ilyen tipikus munkákon kívül hogy lovasedző; belovagló, túra vezető stb ezeken kívül egyéb lehetőségek vannak esetleg vagy ennyi kb? A Lovasterápia jó lehetne még viszont sajnos ahhoz úgy tudom pszichológia szakot kell végezni. Illetve szerintetek milyen típusú munka mellett lehetne még pluszban ezzel a lovazással foglalkozni? Aki esetleg így csinálja vagy valamelyik ismerőse tudna nekem segítséget adni?



2021. febr. 16. 09:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fontos, hogy "fizikailag" a lóval foglalkozz, akkor lehetsz pl természettudós aki könyvet ír a lovakról, vagy író aki ilyen lovas-pónis regénysorozatokat ír kislányoknak (Nyugaton nagyon sok ilyen népszerű könyvsorozat van, nem tudom ha Mo-n is vannak-e), vagy ha pl. tudsz programozni, akkor ilyen lovas játékokat készítesz (star stable, howrse stb).
2021. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet, amit a 11es mondott!! És élveznéd is, ha rááll az agyad.
2021. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%
zsoké
2021. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Másodállásban lovasedző vagyok. Keresetkiegészítésnek jó. Sportedző szakmát kell csinálni, asszem most 2 év. Lovagolni nem tanítanak meg, nem is az a cél. Edzéselméletet meg ilyeneket tanítanak hogy kell felkészíteni a lovasokat. A poén az, hogy a legtöbb ilyen képzésen nincs bemeneti feltétel, alkalmassági vizsga, szóval az, is lehet lovasedző aki nem is tud lovagolni. A gyakvizsgán is edzésvezetés van, szóval állsz középen és 2-3 másik lovasnak magyarázol a kihúzott tételed szerint.
2021. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A húsfeldolgozáson ki lehet akadni, de ne élj álomvilágba, sok ló végzi így, és szerintem szép szakma lenne ezt humánussá tenni. Ne érts félre, én se eszek lovat, de szóba állok olyanokkal akik igen.

A válaszom hasznos része jön: Tanulhatsz masszőrnek, csontkovácsnak, kozmetikusnak (lovakat megnyírni, sörényt vágni, ritkítani és fonni), ezekhez nem kell atom-fizikusnak lenni, és van rá igény. Jó dumád kell hogy legyen hozzá, és reklámozni kell, de erre van kereslet. Ismerek olyat, aki 100 km-ről elhívnak azért, hogy segítsen a lovat a lószállítóra rakni.

2021. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15 ötleteiből kiindulva akár lovasfotós is lehetnél. Az is szép szakma és ezt egybe lehet kötni egyéb livas tevékenységgel is mint amiket leírt a #15.


Pl lovat nyírsz és utána fotózáson vesz részt meg ilyesmik

2021. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami biznisz a lótakaró mosás,javítás. Egyre többen takarózzák a lovukat, és igény van rá, mert állandóan retkes lesz, szakadnak. Igaz kell hozzá némi befektetetés (ipari mosógép) , meg ez akár teljes munkaidős vállalkozás is lehet. A fotózáshoz is rendes fotósszakma szükséges, ha pénzt is szeretnél látni belőle, ráadásul egy jobb gép is többszázezres tétel.

A lónyírás se rossz, de oda is kell egy frankó gép, meg több pótfej, de ennek is max télen meg tavasszal van piaca.

A lovasterápiához gyógypedagus vagy gyógytornász diploma a beugró, plusz a terapeuta képzés, na meg egy vizsgázott terápiás ló is kell.

2021. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!