Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 18-évesen kezdtem lovagolni...

Ha 18-évesen kezdtem lovagolni, el tudok jutni a versenyzői szintre?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, mindig is érdekelt a lovaglás, de nem volt rá pénzünk, de most már nagyjából van. Heti 1-2szer járok lovagolni, de ha leérettségiztem valószínű többször fogok. El tudok jutni arra a szintre, hogy akár 120cm-en versenyezni tudjak? Ezt mikorra érhetem el? Most decemberben kezdtem volna a vágtát, de ahova járok nincs fedele és elég rossz a pálya a vágtához.

2021. febr. 17. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy elérheted. Akár 1 év alatt is, ha tényleg az a célod és nagyon érdekel téged ez a sport.
2021. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Igen. heti 3+-szor kell járni, jó edzővel, egyéni edzésekre. Ha tényleg összeszeded magad és minden lehetőség adott: jó tanító ló, jó edző, infrastruktúra, pénz, akkor akár 1 év alatt is eljuthatsz oda pl. heti 4-5 egyéni edzéssel.
2021. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
De ezt miért nem az edződtől kérdezed???
2021. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
2es vagyok. Igen, kihagytam. Nagyon jogos amit a 4es mond. Mert azért az edződ ismer, ő tudja hogy mentálisan mennyire vagy képes fejlődni, mennyi tehetséged van hozzá. Amiket írtam azok egy átlagos emberre vonatkoztak (bár az írásod alapján nem tűntél lassú felfogásúnak, ne aggódj, csak ezeket jó leírni)
2021. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Huszonévesen már leszerelni szokás és telepakolni díjakkal a szekrénysort. Nagyon későn akarsz belevágni.
2021. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Drága utolsó! A kérdező nem olimpiai bajnok, én nem is hivatásos lovas akar lenni. 120ig jó körülményekkel még egy tehetségtelenebb, szorgalmasabb lovas is eljut, még akkor is ha 30 évesen kezdi. Láttunk már ilyet.

140-150 cmre valószínűleg nem jut el, de ki tudja.

2021. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
6os! Azért mert egy átlagos edző nem tudná felkészíteni (lehet te csak ilyeneket ismersz), egy ténylegesen jó edző simán felviszi még 130ra is ha megfelelőek hozzá a körülmények. Mondjuk ahhoz fedeles is kéne, meg jó ló, meg tehetség, meg elszántság.
2021. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon felcsaptam a kedélyeket látom, pedig csak annyit mondtam, hogy hivatásos versenyzőnek már túlkoros. Maradjon meg hobbi szinten, de ne akarjon versenyezni, mert úgy sem fog helyezést elérni, ennyi. Lehet vitatkozni ezen, de ez minden sportágban így van és túlkoros versenyző még soha semmilyen sportban nem ért el jó eredményt.
2021. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem írtad, hogy hivatásos versenyző. Viszont versenyzőnek még simán mehet. Lehet hogy nem a korosztályában, de ettől még simán érhet el helyezést.

Nagyon nem szimpatikus, amilyen negatívan állsz ehhez az egészhez.

120 cmhez nem kell hivatalos versenyzőnek lenni, olyanok utaznak el a lovakon, akik gusztustalan mennyire nem tudnak lovagolni, mégis viszik a díjakat. 18 évesen még simán meg tudna tanulni helyesen lovagolni, korrektük lelovagolni egy 120at, nem végighajkurászni mint az összes többi csodabogár (akik megjegyzem időben vannak). És nem a helyezés a lényeg, 140 alatt az nem mondd semmit hogy hanyadik vagy, arról hogy hogy lovagolsz.

2021. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy eljuthatsz, sőt akár magasabb szintekre is, ha olyan a háttered. Azért nagydíjban se 20-30 évesek indulnak, vannak 40-50-60-as lovasok is és nem mind kezdte gyerekként.

Ez nem ritmikus gimnasztika, hogy 20 évesen már öreg vagy hozzá. Ott 20 éves korodra olyan szinten tönkremehetsz, hogy azért hagyod abba, a lovaglás meg nem ilyen.

Ha versenyzői ambícióid vannak, akkor a heti 1-2 lovaglás igen karcsú, vagy 3-4x edzeni kell legalább. A másik, hogy saját ló nélkül nehéz. Most hirdet az egyik ismerősöm egy 110 centin versenyző tapasztalt lovat 3 millióért. De ha jól megtanulsz lovagolni és egy izgágább ló se okoz gondot, akkor elszegődhetsz valamelyik ugróistállóba munkalovasnak, ott van versenyzési lehetőség is. Persze amíg eljutsz erre a szintre tudsz indulni lovardai lovakkal is, ha van rá lehetőség, de egy-egy versenyalkalom még így is húzós.

Most ha visszamész lovagolni 2-3 hónap kimaradás után, kb kell 1 hónap kemény munka, mire a decemberi szinted vissza tudod hozni. Végül is, ha olyan az edződ és elég ügyes vagy, őszre már össze tudsz hozni egy REV szintű tudást. Igazából minden a lehetőségeidtől és a pénztárcádtól függ.

2021. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!