Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Répától lehet baja a lónak?

Répától lehet baja a lónak?

Figyelt kérdés

Nem akarok semmi rosszat a lónak, és tudom, hogy a legtöbbjük imádja a répát meg az almát. De már hallottam olyan esetről, hogy egy póni fuldokolni kezdett a feldarabolt répától.. ès ezért kérdezem.

Meg hogy edzés előtt kb fél órával kaphat répát? Vagy inkább edzés után?



2021. febr. 19. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Imàdja.
2021. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
ha nem a seggébe dugod akkor semmi baj
2021. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ló, amivel dolgozok kólikázik a répától. Nem azt mondom, hogy 1-2 karika árt, de inkább nem adok neki. Nálunk a lovardában le vannak tiltva a lovasok a lovak etetéséről. Múltkor 10 almát akartak adni, mondtuk, hogy tegyék a közösbe, az abrakoláskor mindenki kap, de csak 1et, a túl sok alma pl rámegy a patára.
2021. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a ló tulajdonosát, hogy adhatsz-e neki. Bizonyos lovaknak nagyon érzékeny a gyomra, nem tesz jót nekik, ha össze-vissza kapnak kaját.

Ha megengedik akkor is inkább edzés után, mint előtte

2021. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Karikázni felesleges, egyben kínáld (ujjadra vigyázz) és ha nem a tied a ló, kérdezd meg előtte mindenképpen. De azért répától szokott a legkevésbé baj lenni (gondolom nem 20 kilót adsz egyszerre) én mindig vittem nekik, és sehol se tiltották (lovak viszont imádják) az enyém fél vödörrel kap amikor megyek.
2021. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!