Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta félelmem legyőzésére...

Vágta félelmem legyőzésére valami ötletek?(többi lent)

Figyelt kérdés
Az edzőmnél mindig ugyan azt a lovat lovaglom. Egy 6 éves kanca munkaló és haflingi kisló keverékéről van szó! Egy pár hete leestem róla és a bizalmam elveszett. Pedig nagyon szerettem mikor elhozták az edzőmhöz. Most is szeretem csak kicsit félek tőle. Az esésről annyit kell tudni, hogy átestem a nyakán mert elkezdett bakolni alattam és majdnem ráestem a korlátra, majdnem áttaposott rajtam. Ahogy kiszépült az idő ki megyünk a szántsokra vágtázni(rajtam kívül még négyen mennek ki egyidőben) és az én pacim nagyon begyorsul és kemény a szája, attól félek hogy nem birom megállitani. Csak fél éve lovaglok és már a Nemzeti Vágtára kellene készülnöm de amég nem hozzák a sportpónimat azon a lovon kell gyakorolnom akitől kicsit félek. Ti mit tanácsolnátok ebben az esetben? A válaszokat előre is köszönöm

#vágta #ló #Vágta félelem legyőzése #Kemény szájó gyors ló
2021. febr. 19. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Most a vágtától félsz, vagy a lótól?
2021. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Külön a lótól nem féek hanem bennem van az a gondolat, hogy mi lesz ha megint megbokrosodik. A kérdés az volt hogy hogyan győzhetném le a vágta iránti félelmemet :)
2021. febr. 19. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha átgondolod, hogy mi történt, akkor arra jutsz, hogy fél év alatt egyszer estél le, ahol MAJDNEM ráestél a kerítésre, és MAJDNEM Rád lépett a ló.

A majdnemet ugye sehol se számolják:)

Tehát fél év alatt leestél egyszer, de nem lett semmi bajod

2021. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Arról a lóról egyszer, és egy másikról is, a keritéssel az volt a szerencsém, hogy ahogy estem se nem fejjel se nem háttal mentem neki hanem lábbal. Azt nem modntam hogy egyer volt balesetem:) voltak olyanok is amilor odanyomtak a fának. De ez most nem fontos
2021. febr. 19. 22:42
 5/13 A kérdező kommentje:
De mind1 ha piszkálódni akartok, ha nem szeretnétek a kérdésemre válaszolni hanem csak beszólogatni nem szükséges.
2021. febr. 19. 22:48
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
A sportpóni is alád bakolhat vagy elragadhat. Féléves-éves lovadtudással NV-n indulni kész öngyilkosság, ott tudni kell lovagolni is. Inkább ülj vissza kicsit futószárra, növelni a stabilitást. Egyáltalán nem szégyen, még a legnagyobbak is áldoznak az ülésjavításra. Szóval amíg probléma és félelemforrás a vágta, illetve a bakolás, úgy ezt a vágta témát jegelném, még legalább 1-2 évig.
2021. febr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az edzőmnél első naptól már ügettem amit fursáltam, azért mert akikkel járok mind előrébb vannak igy kell követnem a tempójukat. A vágtán gondolkodtam én is hogy korai csak azt nem értem a tanárom miért ilyen gyorsan fokozza az oktatásomat. Ha tehetném még nem mennék így ki a szántásba vágtázni, mult órán mikor történt az az incidens hogy a ló nagyon gyorsan ment és alig állitottam meg mondtam a tanárnak hogy ma nem szeretnék többet és kicsit mérges volt :( ezért van szerintem bennem az a godnolat h jaj ne roncsam el mert akk leszid
2021. febr. 19. 23:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok, nem piszkálódni szerettem volna, bocsánat ha úgy érezted.

Hanem rávilágítani arra, hogy ugyan leestél, de nem lett igazából semmi komoly bajod, tehát nincs miért félned, hogy megint megtörténik, mert ugye most sem lett bajod.

A szántőföld mellett úgyis kantárral mentek, nem?

Vagyis Én anélkül senkit nem engednék terepre azokból a tapasztalatokból amiket hallottam.

Ha meg elvisz a ló, hát na bumm, gondolom egy nagy nyitott tér, finoman húzod arra, amerre több nyitott tér van, és mentek egy-kettő jó nagy kört, hogy kb visszaérjetek a csoporthoz, és a ló is kifussa magát.

A Nemzeti Vágtát nem ajánlom Én sem.

2021. febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oktató a bizonytalanságod ellenére kivisz robogni a többiekkel, úgy olyan szituációt teremthet, amit nem tudsz megoldani és baleset lehet a vége. Az edző nem isten, nyugodtan lehet neki nem-et mondani, neki meg tudomásul kell vennie, hogy a kezdő lovas sál külön kell foglalkozni. Nálunk is az első órán van ügetés, de szigorúan futószáron. Sőt, amíg nem stabil a lovas, addig futószáron is marad. Ha nem érzed magad biztonságban, akkor válts lovardát. Nálunk a kobak mellett a gerincvédő is kötelező, azt biztosítjuk a lovasoknak.
2021. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma voltam és ugratni birtam volna de mondtam hogy ha lehet kihagyom, a mai terepvágtát nem erőltették. Amég a többiek kint vágtáztak én ügettem a karámban. Az a ló akiről a kérdésben szó volt azt lovagoltam, mikor átültettek a másikra hogy maradjak a karámban ügetni az akin először ültem indulás előtt 2 lovast is ledobott. Köztük egy 5 éve lovaglót is(amikor megijed és elkezd bakolni addig bakol amég le nem esik róla a lovas. Ez annak az oka hogy mentett ló és az előző helyén nagyon verték) ugy hogy ez az órám nem volt nagyon nehéz :)
2021. febr. 20. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!