Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, mennyiért vennétek...

Lovasok, mennyiért vennétek kobakot ha nem versenyeztek?

Figyelt kérdés
Én 10k alatt nem nagyon találok normálisat, a amik nagyon tetszenek meg 30-40k, ami azért drága, mivel nem is versenyzek. Ti hogy vagytok vele?

2021. febr. 22. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

én olyan 20-30k között vettem az enyémet, a célnak megfelel, rajtam van és nem egy olyan tétel amit hetente kéne megvenni, mivel állíthatós így valószínű ha esetleg még nő a fejem (bár kétlem) akkor is jó lesz rám. Vigyázok rá. Eddig csak akkor cseréltem kobakot ha már nagyon ramaty volt a kinézete, szoval erre most vigyázok nagyon.



Covaliero kobakokat lesd meg szerintem szépek, nem az a dechatlon feeling, tehát nem ratyi kinézetű és viszonylag olcsó.

2021. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én inkább megveszem a drága kobakot mostmár, pedig nem versenyzem.

1 Igaz, hogy a legolcsóbb is megfelel a szabványnak és véd, de hallottam már olyat, hogy valakinek az olcsó kobakja (nem akarok márkát írni) pár hónap után darabokra tört a kezében, pedig nem esett benne meg semmi ilyesmi. Elvileg gyári hibás volt, de hát basszus, ilyet védőfelszerelésnél nem engedhet meg magának egy gyártó. Ha leesik benne, lószart sem védett volna.

2 Az olcsóbb kobakok (nekem) kevésbé kényelmesek, alig szellőznek és rondán állnak a fejemen, hamarabb látszik rajtuk a használat (kopás, ilyesmi). Ezt azt eredményezi, hogy nem szívesen veszem fel, sőt egy időben nem is hordtam egyáltalán. Ezzel szemben a drágább nyáron sem meleg, jól áll rajtam, észre sem veszem, nem nyom, ezáltal szívesebben felveszem és hordom minden nap.

Pl. a Casco-nak nagyon jó kobakjai vannak és 20-30.000től már megkapod a legolcsóbb modellt. Viszont minőségben fényévekre van a 10.000es “noname” kobakoktól.

(A drága kobak amúgy szerintem nem 30-40nél kezdődik, inkább 70-80felé. És még afelett vannak bőven a “luxus” márkák. Persze, mindenkinek mást jelent a drága.)

2021. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg egy Horzeos Haloridert nyúzok 6 éve, most Cascot készülök venni, 40 ezer, de ez a plafon. Aki versenyzik,az Kep Italiat, Samshieldet meg hasonlót vesz, de az 160-200 ezres kategória.
2021. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
10k alatt nem is fogsz találni olyan kobakot, ami tetszeni is fog, max használtat, de azt meg nem szívesen vesz az ember. 10-20 ezres kategória pl a HKM és a Halorider, azok már esztétikusabbak is.
2021. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!