Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valakinek van rövid hátú...

Valakinek van rövid hátú lova? Vett észre valami előnyt vagy hátrányt? Egyébként nekem rövid a lovam háta 3 éves csikó (Gondolom már nem hosszabbodik😂😂)

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hosszabb hátúak kényelmesebbek, de ez személyes preferencia :D
2021. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lent, a Skanzenban van ilyen ló
2021. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kényelmesebbek általában a hosszú hátúak, de persze ez ló függő is.

A rövid hátúaknak az ügetése általában pattogósabb, a tanügetést nehezebb rajtuk kiülni.

Nehéz rájuk (itthon) nyerget találni.

Könnyebb őket “összelovagolni”, könnyebben dolgoznak “hátulról”, bár a hátukat valamivel nehezebben adják fel.

Stabilabbak, terepen (meg talán pályán is) jobban egyensúlyban vannak.


Ezek a saját tapasztalataim, a saját rövid hátú lovammal és még párral, amit lovagoltam. Simán megeshet, hogy a tiéd vagy éppen a többi válaszoló lova teljesen más.

2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 3masnak adok igazat!

Bár én a rövidhátúakat tartom előnyben pont emiatt, könnyebb őket csizma közé venni. A hosszúhátúak hátránya, hogy sok közülük beledöglik a kézbe, abból kell feligazítani, a rövideknél pedig sok ló felfelszül, és gyakran nagyon nehéz elengedtetni őket. Nekem kényelmesség szempontjából majdnem mindegy, csak használja alattam a hátát, engedjen stb. Akkor minden ló sokkal kényelmesebb, akár rövid hátú, akár hosszú. A hosszabb hátú lovak amint mondtam könnyebben engednek kicsit, ezért érezhetitek kényelmetlenebbnek a rövidet, ugyanis azok sokkal nehezebben lazulnak el (tisztelet a kivételnek!!!!). Ha el tudsz lazítani és hátból tudod dolgoztatni a rövid lovat, az is kényelmes lesz, csak ugye valamilyen szinten picit gyorsabb a mozgás. Viszont én azt szeretem a rövidhátú lovakban, hogy könnyebb őket rugóztatni, pattogtatni.

2021. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt rövid hátú lovam, bár maga a ló sem volt magas. Kicsit varrógépes volt az ügetése, főleg, ha megfeszült, de ha engedett, akkor kényelmesebb. Én jobb szeretem, mert nem dob akkorát a háta könnyebb kiülni. A nyereg választás sajnos tényleg nehézkes, volt anno egy csináltatott nyergem, mert ami az én fenekemnek jó volt, az a lónak nagy.
2021. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!