Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem eszik reggel a lovam! Mit...

Nem eszik reggel a lovam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lovam amit tavaly júniusban vásároltam jelenleg nem hajlandó reggel megenni az abrakot! Tudni kell a lóról, hogy versenyzett... és én is versenyezni fogok vele. Most tavasszal, már februárbam kezdtem vele ismét edzeni. Télen pihent, úgyhogy nem is volt vele gond... A lényegre térek. Az a baj, hogy reggel nem hajlandó megenni semmilyen abrakot. Nálunk a lovak napi háromszor kapnak enni. Reggel hétkor mivel még, hogy hatkor eléggé sötét van, de amúgy nyári időszámításban hatkor kapnak. Szóval reggel kapnak hétkor, utána délben majd este 5:00-kor. Nos el kell, hogy mondjam az én lovam az nem kap délben abrakot, azért mert ő kint van a karámban 10:30-tól délután 5:00 óráig, és nem tudom kivenni a karámból, mivel annyira függ a többi lótól, annyira össze vannak szokva, hogy ha őt kiveszem a karámból a többi lótól, akkor bent a boxban nyerít, meg cirkuszol meg ideges, leizzad, úgyhogy ezt nem bírom vele megcsinálni, hogy ő délben eszik abrakot, más lóval ellentétben.Szóval ezért úgy oldottuk meg, hogy este 21:00-kor kap kaját. (a dél helyett, de persze d.u 17:00kor kap még előtte) Szóval az a probléma hogy délután mindent megeszik, mindent amit lát, de ez így nem jó....Szóval hogy délután ötkor eszik, de napközben semmit... D.e semmi csak délután... Ez így nincs rendjén. Eleinte megette reggel, de most hogy heti háromszor lovagolom... Nem kap semmi extra nehéz edzést, de neki lehet hogy ez annyira nagy valami, nem tudom, de szerintem amúgy nem mert csak üget, meg lassú vágtában megy egy picit...úgyhogy semmi komoly...Őszintén mi kőműves fanglival mérjük az abrakot nekik. Kap ló koncentrátot, tehát ezt a granulátumosat, 3 fanglit. Ennek eleve nagyobb az energiatartalma.. Akkor délután ötkor, négy fangli áztatott árpa-zab keveréket áztatva, este kilenckor pedig ismét négy fangli keveréket... meg ilyen fekete zab,vitaminok, műzli..meg ropantott takarmányok,....szója.. Szóval ilyen müzli dolgokat kap. Szerintem ezt így mindenki gondolhatja, hogy eléggé nagy probléma, ha a ló nem eszik reggel csak így estefelé...

Valaki segítene ebben hogy mit csináljak? Hozzá tenném, hogy fűszéna és lucerna mindig előtte van, de nem eszik sokat...Féregtlenitve, fogai rendben. Nem fáj semmi neki..A ló egy elég magas, jól izmolt magyar sportló. Próbáltam, hogy este még se egye meg azt a sok mennyiséget, levettem az abrakját, de nem vált be. Nem eszik reggel. Ha nem enne d.u semmit, ő akkor sem enne reggel...



2021. febr. 24. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Délután 5kor korai még a vacsora. Ne kapjon 5kor kaját, se 9kor,ne félj reggel mindent megeszik. Ha nem is első nap, majd a másodikon rájön, hogy akkor kell enni, amikor kap. Egy két-nap miatti 1 abarakos megoldással nem fog összeesni, gondolom úgyis csak alapozó munkát végeztek. Ha látványosan nem enne semmit, akkor kicsit jobban kivizsgáltatnám, de nálunk is volt ilyen ló, pár nap után megszokta az etetési rendet. Mi reggel fél 6kor adtuk a reggelit, mert 6ra menni kellett dolgozni (hétvégén 8kor) , a vacsora meg este 7 körül. Most hogy világosodik 5kor még simán "dolgozhat" nálunk a ló.
2021. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem kicsit túletetitek, ráadásul, ha este 9kor kap kaját, nem csoda, hogy reggel nem eszik.. Emellé "most hogy heti háromszor lovagolom... Nem kap semmi extra nehéz edzést, de neki lehet hogy ez annyira nagy valami, nem tudom, de szerintem amúgy nem mert csak üget, meg lassú vágtában megy egy picit...úgyhogy semmi komoly" - ennyi kajához semmi érdemi munka? Nyilván egyedenként eltér, de az én lovam például heti 6x mozog, ls ebből 3-4 elég komoly munka. Jó súlyban van és jól is izmolt, energikus és csak 2-3 fánglikat kap. Jó minőségű szénát reggel-este, de egész nap nem áll előtte. Jelenleg kiegészítőt sem kap, annó kapott de most nem igényli.

Szerintem kicsit sokat adtok neki

2021. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Ennyi kajától az én lovam már annyira tele lenne, hogy nem tudnánk kezelni normálisan. Pedig az enyém i 6x dolgozik, ahogy az előző válaszolóé..
2021. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Heti 3x könnyű munkához elég lenne neki a széna ad lib (meg persze víz). Ha kezdesz komolyabban menni vele akkor kell abrak/táp/müzli stb de nem ilyen irdatlan mennyiség. Sztem kérdezzetek meg valakit, aki ért az abrakoláshoz, hogy mennyi kéne reálisan, és örüljetek hogy semmi baja ettől a sok kajától!
2021. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ez a ló, ahhoz képest, hogy mennyit eszik sovány. 3x megy igen. De terepen dolgozik, legalább 6km-t, mivel távlovaglásban versenyzik. De mikor dolgozott napi szinten akkor sem evett rendszeresen.
2021. febr. 24. 10:53
 6/15 A kérdező kommentje:
De nem kell félre érteni, egy fangli az 3 deka.
2021. febr. 24. 10:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Ileltve egész nap rohan kint a karámban. Nem kövér a ló. Inkább az a baj, hogy amennyit kap attól a földig kellenne érnie a hasának. De nem. Inkább úgy néz ki, mint aki versenyre topp formában van. Másik ló 1 fanglit kap, de szét durran.
2021. febr. 24. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki értett téged félre? Arra írtak, amit leírtál. Azt írtad heti 3 munka, semmi érdemi. Most meg hirtelen terepen 6 kmeket megy?

Amúgy a nagy termetű lovaknál elég sok az olyan, amit akárhogy akarsz nem fogsz meghízlalni, a bordái kicsit mindig kint lesznek, de nem biztos ettől még ha tényleg nagy termetű a ló, hogy sovány.

Viszont az is lehet, hogy a szervezete nem tudja eléggé hasznosítani, amit adtok neki, ezért érdemes lehet egy táprendszeres ló állatorvost hívni, hogy vizsgálja meg.

2021. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
LOL, jó hogy lepontoztál mindenkit, csak mert nem tudtad normálisan leírni mivan.... Gratu hozzá.
2021. febr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Heti 3x 6km, úgy hogy 1,5km-t üget, 800at vágtázik, a többi séta, az egy terpes lónak semmi.
2021. febr. 24. 11:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!