Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora az első ugratás?

Mekkora az első ugratás?

Figyelt kérdés
Tudom hogy "X"-el szokták kezdeni és utána jön a meredek, de az első ilyen ugrások hány cm-esek szoktak lenni?

2021. márc. 1. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem centire szokás nézni hanem a ló magasságához. (ha csak a ló a kezdő ugró)


Az elején csak fektetett rudak, aztán minimálisat emelni rajta, hogy nem átlépje hanem már inkább ugrania kelljen, de ez ló függő mekkora kell neki.


Az én pónim a 40-50 centit is szépen ugorja.

Szerintem ez egy 150-től felfele magas lónak ideális kezdésnek, de ha tehetségesebb a paci akkor van amelyik már a 70 centit is nagyon szépen ugorja.

2021. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a lovas a kezdő ugró, de köszönöm a választ, gondolom a lovas esetében is akkor így van, és kb 40-50 cm-rel kezdenek :)
2021. márc. 1. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen alacsonnyal kell kezdeni. De lovas szempontjából mindegy hogy x vagy meredek ha a ló tudja a dolgát.
2021. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A csikók többsége (legalábbis az érzékenyek) már a fektetett rúdon is ugranak.. de amúgy egy lónak fizikailag akkor kell pár feltétlen ugrómozdulatot tennie, hogy ne verje le, ha kb a térdénél van a rúd.
2021. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért X-el szokták kezdeni, hogy a ló és a lovas is könnyebben megtalálja az ugrás közepét.
2021. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazából az olyen ugrások magasságára gondoltam, amiket az ugratni tanuló lovasok ugornak át először
2021. márc. 1. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az sok mindentől függ, a lótól, az oktatól, a tanuló szintjétől stb.

A cavaletti méret kb 20-40 cm egy átlag lónak (nem póninak, vagy alacsony lovaknak), ügetésből általában nem ugranak rajta, de megeshet, vágtából viszont minimálisan lehet ugrásnak nevezni.. Úgy az ugrások 50-60 cmektől kezdődnek, azon a magasságon már minden ló muszáj picit ugorjon egyet, hogy ne verje le.

2021. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
X et szoktak rakni 50 cmes középpel. Egyrészt a lovast is segíti, hogy középre navigálja a lovat, illetve dobbantó rudat is szoktak elé tenni ügetésben 2,5 m vágtában 3 m-re. Ezt lehet emelni 60-70 cm re esetleg oxernek építeni. Kombinációban gyakori az x után meredek. Persze lehet egyből meredekkel kezdeni, de optikailag magasabbnak tűnik, aki meg nem annyira bátor és beijed, ott bizony stoppolhat a ló, ha nincs normálisan rálovagolva, még a tapasztalt is.
2021. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!