Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Piros szalag a ló farkába...

Piros szalag a ló farkába versenyen?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes felkötni? Hallottam gumizós módszerről, fonósról is. Hogy jobb, muszáj fonni?

2021. márc. 2. 09:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Kijavították automatice a kulcsszavamat "rúgós"-ról rugóra...
2021. márc. 2. 09:57
 2/10 anonim válasza:
Mindegy. A lényeg hogy jól látható legyen.
2021. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak úgy értem, hogy hogy érdemes, hogy hogy nem esik le olyan könnyen? A lovam folyamatosan tekergeti a farkát amikor ideges, versenyen pedig biztos, hogy ideges lesz. A gumizós módszerrel nem esik le könnyen?
2021. márc. 2. 10:26
 4/10 anonim válasza:
100%
Köss bele egy jó hosszú szalagot, akkor akkor is látszódni fog ha csapkodja a farkát. Úgy kösd bele hogy elkezded befonni és a végén ha elkötöd a fonatod hagyd hosszan lógni.
2021. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fogsz egy tincset és belefonod, a végét elgumizod egy kis részt hagysz lógni. Akkor tuti nem esik ki, akármennyire is vergődik.
2021. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A fonásnál érdemes előte a farokrépára egy egyszerű átbújtatással ráhúzni a szalagot, és onnan fonni?
2021. márc. 2. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szükséges. Én úgy szoktam, mivel előszeretettel dörzsöli ki a farkát, hogy nem is a legtetején, a külső szálakból fogok egy tincset abba belefonom vagy 10 centit, elgumizom és kb 30cm-t t engedek szabadon lógni a szalagból. Nem egy nagy dolog. Persze lehet nagyon szép esztétikus fonatokat készíteni, de ahhoz szép farok kell, illetve, hogy szépen tudj fonni.
2021. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. márc. 3. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Köss a homlokszíjra is valami masnit, így nem csak akkor veszik észre a többiek, amikor már mögéd kerültek. Másik gyakorlati tapasztalatom, hogy attól hogy nincs a lovon piros szalag, még nem lehet nekimenni. Ha fellököd, minden ló rúgni fog. A melegítőpálya nem egyszerű, hiába akarod elengedni a másikat, ha kívül vágtázik egy harmadik, belül meg ugrásra lovagol valaki. A fedeles melegítő tiszta idegbaj, és semmilyen szalag nem véd téged.
2021. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A homlokszíjra nem kötök, mert az azt jelentené, hogy harap a ló. Tudom, hogy a melegítő kész káosz, voltam már én is többször. Amúgy nem minden ló rúg, amikor még nagyon kezdő voltam voltak ilyenek h a másik seggébe mentem, vagy mentek mások, de teljesen a ló farához, a ló nem rúgott, pedig kanca volt. Nyilván öregebb és nyugodtabb lovak voltak, hozzá voltak szokva.

Na meg amúgy is, meg szoktam tartani minden irányból a távolságot a lovaktól, ha tudom. A piros szalag nem fog megvédeni, de így is sokkal többen legalább figyelnek (mert azért valamennyit számít), magamból kiindulva.

2021. márc. 4. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!