Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye nem kehes a pónim?

Ugye nem kehes a pónim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hónapja van nálunk a ponim és azt vettem észre hogy néha köhög párat. Ma egy kicsit "megfuttattam" és párat köhögött utána. Nem rég jött az állatorvos, ő megvizsgálta, azt mondta hogy nincs semmi baja. Akkor mitől köhöghet néha párat?



2021. márc. 2. 16:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam hogy az előző gazdájánál mindig kint volt a legelőn. A póni 5 éves lesz.

Nagyon félek hogy valami komolyabb baja van.

2021. márc. 2. 16:44
 2/12 anonim ***** válasza:
Poros a takarmány lehet
2021. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja, amíg köhint egy kettőt. Orvos is mondta, úgyhogy nyugu
2021. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, elírtam nyugi*
2021. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mivel a pónik alapból könnyen híznak ezért mi inkább almát, répát és szénát adunk neki. Van neki ilyen táp de azt nem mindig kapja mivel az előző helyen is csak egy heten párszor adtak neki.
2021. márc. 2. 17:16
 6/12 anonim ***** válasza:

A széna a poros valszeg.

Ha az orvos azt mondta hogy semmi baja akkor a por lerakodik a tüdejébe.

Tehát a lényeg, hogyha köhög akkor tovább kell hajtani, hogy felköhögje. Utána semmi baja nem lesz.


Nálunk is ez van ha porosabb a takarmány.

2021. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előzők, a poros, esetleg penészes takarmány lehet az oka (ha penészes akkor nem szabad odaadni). Mozgatni kell minél gyakrabban, hogy kijöjjön belőle,de ha az orvos szerint nincs baja akkor biztos nem kehes.
2021. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Megprobalok megnyugodni.
2021. márc. 2. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Almával óvatosan. Csemegének ok, takarmánynak nem. Akkor már inkább kapjon egy marék zabot, meg szénát. A táp is tömegelhet.
2021. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már írták. Alma, répa csak jutalomnak, ne kapja állandóan, mert nagyon cukros, ezáltal az is hízlal.

A jó minőségű fűszéna és/vagy legelő általában bőven elég egy póninak. Nem kell mellé táp vagy abrak, mert elhízik, ami nagyon nem tesz jót a szervezetének.

Attól függ, hogy hogyan vizsgálta meg a doki. Ha csak ránézett akkor egyáltalán nem biztos, hogy igaza van. A kehesség megállapításához endoszkópos vizsgálat kell (kivéve, ha már nagyon előrehaladott, akkor elég ránéznia lóra és észreveszed). A ti állatorvosotok higyan vizsgálta meg a lovat?

Sok oka lehet, hogy köhög. Pl.: -télen megfázott és abból maradt vissza

-poros a széna és/vagy a karám

-penészes a széna

-túl sok az ammónia az istállóban

-allergia

Ezekbő mind-mind kialakulhat kehesség, úgyhogy már a legelején el kell kapni és kezelni kell, hogy ne romoljon az állapota. Ha megtaláljátok az okát, amiért köhög és orvosoljátok a problémát, utána hamarosan megszűnik a köhögés. Ebben az esetben nincs gond, viszont ha nem szűnik meg ezután sem akkor hívjatok állatorvost! Fontos, hogy lóhoz értő legyen és rendesen vizsgálja ki a lovat.

2021. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!