Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kedvtelen a pónim?

Miért kedvtelen a pónim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan 1 hónapja itt van nálunk szeretett 4 éves kanca pónim. Észre vettem hogy kedvtelen, nem játszik,csak legel..van egy másik ló a karámban, a szomszédom lova. Vele az elején elvolt, imádták egymást viszont az utóbbi időben azt vettem észre hogy ha kimegyek a pónihoz,rá sunyít és el küldi tőlem. Lehet hogy ez miatt kedvtelen a póni? (eszik rendesen,állatorvos szerint minden rendben)



2021. márc. 2. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a jutalomfalatot várja tőled, és ezért küldi el a másik lovat, hogy az ne kapjon.
2021. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mindig van nálam jutifali. Azt is észre vettem hogy mikor én nem vagyok ott,akkor is ha valami nem tetszik a lónak akkor már sunyít a ponira és el küldi
2021. márc. 2. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez természetes lovak közti kommunikánió, nem feltétlen van rossz kedve a póninak. (1es voltam)
2021. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért küldi el a pónit, mert feljebb áll a rangsorban. Ha kimész határozottan a pónidhoz menj, a másik lovat pedig hajtsd el. Amit te játéknak véltél az volt a rangsorharc, a póni meg alulmaradt. Nincs ebben semmi.
2021. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak igaza van.

Valószínűleg a játék valójában a rangsor kialakítása volt és most, hogy már beállt a dolog a játékok is abbamaradtak. A sunyítással nincs semmi baj, minden ménesben van alá-fölé rendelt viszony. Ha nem üldözi és bántja egész álló nap a másikat akkor nem kell vele foglalkozni. Arra viszont figyelj, hogy veled sosem lehetnek agresszívak és ha netán összevesznek akkor nehogy elsodorjanak, megrugjanak téged is véletlenül.


Viszont, ha mást is észrevettél a lovon (sokat fekszik, nem eszik, stb) akkor akár betegség jele is lehet és hívj hozzá egy állatorvost a biztonság kedvéért.

2021. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! A pónin nem vettem észre mást, rendesen eszik meg minden. Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!