Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyire kell meghajlítani a...

Menyire kell meghajlítani a lovat nagy körnél?

Figyelt kérdés
Sose tudom milyen mértékben hajlítsam meg a lovat amikor nagykört kér az oktató, mert kiskörnél hajlítom és körbe megy, de nagykörnél nem tudom, hogy mennyire, mert hajlítom, de akkor kisebb kört megy és levágja a végét, vagy pedig hajlítom, aztán kifele húzom, hogy ne menjen beljebb, de ez nem jó, mert végig befele kéne hajolnia kicsit. Van valami tanácsotok, hogy hogyan tudnám nem levágni a kört és szép nagykört csinálni?

2021. márc. 6. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg az oktatódnak, hogy "nem látod" a kört. Én se szoktam mindig, de ha vannak tájékozódási pontok, úgy könnyebb. Van hogy én is kimérem a 20m-t és le rakok 4 bóját, hogy lássam mi a szitu.
2021. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ahol a legtöbbször csináljuk ki van kopva a fű, úgyhogy látom hol kell. Csak az a problémám, hogy tudom, hol kell csinálni, de néha kifele kell húznom a ló fejét, mert nem tudom végig befelé állítani, mert akkor levágja.
2021. márc. 6. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Csizmát is használni kell. Ha le akarja vágni, akkor belső csizmával küldöd kifelé, ha meg kifelé sodródik, akkor a külsővel lezárod. A pálca is sokat segíthet, ha a belső kezedbe van.
2021. márc. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, a belső csizmát hova kell rakni, mert mondta már az oktató hogy toljam kifelé, de nem tudom, hogyan rá fogok majd érezni?
2021. márc. 7. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A belső csizma a hevedertől kb. Egy tenyérnyivel hátrébb van, de az a legfontosabb, hogy sarok csípő, törzs egyvonalban. Ha az oktatód nem magyarázza el ezeket a legalapabb dolgokat neked akkor keress másikat.
2021. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!