Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni ezekben?

Tudnátok segíteni ezekben?

Figyelt kérdés

Ügetés közben ugye akkor zár a csizma amikor leülök, nekem meg van ezzel egy olyan problémám hogy kicsit kések vele (és inkább már akkor zárom a csizmát amikor kiemelkedek a nyeregből). Lehet ez már egy berögzült dolog nálam,de nagyon nehéz kijavítanom. Tudnátok valami tanácsot adni? (Meg esetleg elmagyarázni, hogy ez miért fontos?)

Meg a másik problémám, hogy vágtába ugratáskor kicsit előredőlök, főleg amikor csak gyorsan üget a ló (én meg tanügetek ugye) de nem vágtázik. Erre tudnátok valami tanácsot adni, hogy kijavítsam?

Kérlek csak értelmes válaszokat írjatok, ami segíthet, köszönöm :)



2021. márc. 6. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szia! en alapbol ugy tanultam, hogy mikor felallok, akkor zar a csizma es ezt tobb even keresztul igy is csinaltam, berogzult. 2020 augusztusban egy edzesen egy par baratnommel voltunk kint a lovardaban, felvaltva lovagoltunk 1 csodoron, az edzonk felugyeletevel. o figyelte meg es segitett kijavitani ezt a rossz szokasom es kulonos modon elegge konnyen ment. nem is gondoltam volna, hogy még tudom maskepp csinalni. szerintem kerd meg az edzod, hogy az egyik edzes elejen segitsen neked ezt kijavitani, ha nehezen megy, akar egesz edzesen ezt csinald, mert az a lenyeg, hogy megtanuld helyesen. probalj arra koncentralni, hogy akkor szoritsd oda a sarkad, mikor leulsz, esetleg csinald ezt lepesben is. ha nehezen megy, eloszor probald meg futoszaron, hogy csak erre kelljen figyelj, a lovat majd iranyitja az edzod
2021. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is ez a probléma és én is csak olyan lovon tudok erre figyelni aki alapból egy nagyon cuki nyugis ló. Nekem is berögzült dolog ez, mivel anno rosszul tanították meg. Most pedig nagyon nehéz erre átállnom, de ha figyelek rá sikerül. Kérd meg esetleg az edződ hogy mondja neked mikor zárj oda, igaz akkor se lesz egyszerű, ha már benned van egy rossz mozdulat. Szánj rá egész edzéseket, hogy gyakorold a helyes mozdulatot és mindig figyelj rá, ha olyan lovon vagy, hogy haláli nyugodt akkor csak arra figyelj. Vagy pedig futószár. Sajnos én nem voltam olyan szerencsés helyzetben mint az előző válaszadó, mert nekem egy edzés nem segített azon, hogy jókor adjam a segítséget, de rajta vagyok az ügyön még mindig 😄
2021. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

amikor elkezdtem lovagolni ez a mozdulat nagyon berögzült nekem mert így volt kényelmes hajtani az iskolalovakat (2 éve), aztán a nyáron voltam egy olyan helyen ahol nem igazán tipikus iskolalovak voltak (nem lovagoltak annyit, de azért használták a lovakat), ezért amikor felültem az egyik lóra automatikusan noszogatni akartam és úgy elindult hogy leestem, és rám lépett a ló, de nem lett semmi bajom és nem féltem a lovaktól, de mikor hazajöttem és elmentem a lovardámba, mint kiderült elvesztettem a ritmusomat, mert akaratomtól függetlenül féltem rendesen zárni és ritmustalanul zártam. Én úgy tudtam újra megtanulni, hogy azt képzeltem el hogy amikorleülök mintha leguggolnék (nem ebba a guggolásba amikor a talpama földön van, hanem a lábujjhegyesbe), ezért nem nyújtottam ki a lábam amikor leültem, az elején még nagyobb monzdulat volt, de aztán már nem is látszott.

Remélem érthetően leírtam és tudtam segíteni, ez csak egy elmélet, szerintem más tanácsot nem is lehet adni, max azt hogy próbálkozz.

2021. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!