Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jo ez a zabla? Egy lo miert...

Jo ez a zabla? Egy lo miert fel a lovas kezetol?

Figyelt kérdés

Van egy uj lovam aki szerintem nagyon felti a szajat. Lovaglas elott, a regi tulajdonosa mondta, h futoszarazzam. Egyebkent egy nagyon speed lo. ( ha szeretned , Clip My Horse-on megnezheted. Az a neve h No Fear KDW Z. Ha megnezed a videokat, mindent jobban fogsz erteni.) Neha elsiet es olyankor veletlenul egy nagyon kicsi huzasra is megall, felemeli a fejet es agaskodik. Nem akarom hackamore-al vagy poni hackamore-al lovagolni mer ha ott is van Ez a fejrangatos hiszti, nem akarok neki semmi rosszat.

Gondoltam mar arra, h ketszertortrol egyszertortre valtanek mert az nem a nyelven helyez nyomast. Most egy Kb 16mm atmeroju ketszertort oliv zablat haszalok hozza ( [link] ) de nagyon fel a kezemtol meg ugy is h hosszu szaron lovagolom. Ha tudsz segiteni vagy zablat ajanlani, azt nagyon megkoszonnem🥰



#kantár #zabla #Equinalovasbolt
2021. márc. 7. 18:45
 1/6 A kérdező kommentje:

Elirtam par helyen😂

*neha elsiet es olyankor egy veletlen nagyon kicsi huzasra is megall...


Egyebkent a segedszarat meg se probalnam csak azert h latszolag tamaszkodjon mer szerintem az egyreszt csak latvany masresz ha a kezemtol fel, akkor az megrosszab ha behuzom a fejet sot meg lehet hatra is ****na magat.

2021. márc. 7. 18:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól jegyezd meg, amit mondok:

Ha a lóval gond van elől (a szájánál, nyakánál), az azt jelenti, hogy nem lovagolod eléggé/jól csizmával.

Láttam egy felvételt egy ilyen nevű lóról (lehet hogy a szóbanforgó volt, nem tudom), látszólag a csizma elől menekült.

A segédszár csak akkor segít, ha tudod használni, és nem arra való, hogy támaszkodtasd a lovat. A támaszkodást azzal tudod elérni, ha elfogadtatod vele a csizmád, könnyű kézzel.

Nyilván érzékeny lóval van dolgod, és mivel nem nagyon bírsz vele (ha bírnál, nem kérdeznél ilyeneket), jobb lenne ha felültetnél rá egy profi lovast ( az a gond, hogy magyarországon nagyon kevés van jó lovasból, és aki annak mondja magát az ritkán az), aki elmondaná a véleményét, edzéseket tartana neke akár, amíg helyre nem kerültök. Mert sajnos nem lesz jobb, ha a szájával akarod megoldani a problémát, és egyik pillanatról a másikra nem fogsz tudni helyesen lovagolni. Ezért lenne jól, ha egy tanító ló segítene neked megtanulni csizmával lovagolni, amíg a profi lovas segít az érzékeny lovadnál.

2021. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Esetleg kar nélküli hackamore?


De egyébként én mindenképp beszélnék egy lókiképzővel, ebből is inkább egy westernessel mert ők valahogy jobban a lóra koncentrálnak, hogy neki kényelmesebb legyen és nem csak eredményre.

2021. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy edző segít rendbe tenni ezt a problémát, de azért a fogait se árt megnézetni, ha ennyire drasztikusan reagál a szárra (pl. farkasfog tud ilyet okozni).
2021. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én csak az aukciós videót láttam. Ott viszonylag szépen ment az ugrásoknál, bár azért kellett fogni, de nem láttam olyan nagy ellenkezést. Ha ilyen kaliberű lovad van, feltételezem, hogy van edződ is, szóval vele kéne próbálgatni zablákat, hogy mi válik be. Illetve az idomításra is nagy hangsúlyt kell fektetni. Természetesen az egészségügyi gondokat is ki kell zárni, szóval száját, fogát nem árt megnézetni. Edződnek hogy működik? Martingált használtok?
2021. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan legyél,Szabival jól fog menni.Reméljük .. nem úgy mint a másik jo lovad😂
2021. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!