Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék csinálni ha a...

Mit tudnék csinálni ha a lovam szár ellen illetve szár felett van és nem akar a zablára támaszkodni ezáltal nem fogadja el a segítségnyújtásaimat? Teljesen tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó edzőt! Aki nem csak annak mondja magát, hanem az is.

Leírhatnám, hogy hogy kell csinálni, de nem fogod tudni megcsinálni akkor sem, ha elsőre sikerül, mert az ilyen ló nem ad azonnal pozitív visszajelzést, azaz nem fogod tudni mikor csinálod jól és mikor nem. Erre nincsenek kézzel fogható tippek, az alap dolgokon kívül, amik mindegyik lónál hatnak. Az segíthet, ha tapasztalt lovon is lovagolsz, aki megmutatja neked mire mit reagál egy idomított ló, és akkor ha szakad ha törik úgy igyekszed csinálni a lovadnál. Csak az a gond, hogy ez nem ilyen egyszerű, sok probléma felmerülhet, etc.

Ezért kell egy jó edző, hogy ha kell felüljön a lovadra és rendbe tegye, elmagyarázza neked mit hogyan kell és a mindennapi munkádat végigkísérje.

2021. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj a lovardánk egy nagyon kicsi hely 2 oktatóval de láttam és hallottam hogy oktatnak az egyikük csak ordibál a másik csak hajtja a lovakat ostorral és fut utánuk. És így sajnos magamnak kéne megoldanom. Esetleg leírnád nekem mégis hogy mire gondoltál? Te hogyan javítanál a helyzeten?
2021. márc. 8. 13:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, hogy keress, mivel láthatólag nincs a közeledben. Közeli településen, más lovardákban keress képzettebb edzőket.
2021. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ezek szerint nem szeretnéd elmondani az elveidet?
2021. márc. 8. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Én is szoktam ordibálni a lovasokkal, de rendszerint azért, mert sose csinálják azt amit kérek tőlük, sokszor azért, mert nem hallják (nem a mellettük ordítom le a fejüket, csak 20-40 mről). Viszont ha ilyen kérdésed van, akkor lovagolj oda az oktatóhoz, és kérdezd meg tőle. Már ha magától nem segít. Az is okozhat gondot, hogy nem elég stabil az ülésed, ezáltal akaratlanul is a szárba kapaszkodsz, amit a ló így jelez. Viszont ezt az oktatónak is észlelnie kell és vissza kell raknia futószárra, hogy kijavítsátok.
2021. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen elmondanám, de semmi értelme, mert nem fogod tudni jól csinálni, félreértelmezed, stb. Privátot írhatsz ha nagyon érdekel, de jó ülés nélkül nem fogod tudni megcsinálni helyesen amit mondok, jó ülést pedig csak edzővel tudsz elérni.
2021. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy látatlanba segíteni nem lehet ilyenkor. Tehát ott kell lenni és akkor látjuk, hogy te mit csinálsz és mit csinál a ló. Hiába írjuk le, hogy mozgasd át a zablát, ha lehet azt se tudod hogyan kell. Az is lehet, hogy a szárba kapaszkodsz, vagy csak túl erős a kezed, nem érzed a lovat. Lahete a ló sincs túl jól belovagolva, lehet elég lenne egy martingál, lehet fáj a foga, szája..stb, szóval nagyon sok a lehet.. ezt ott helyben kell megoldani, vagy keresel egy másik helyet, ahol figyelnek is rád, észreveszik a hibát és egyből segítenek a megoldásban.
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az edződnek van papírja vagy csak ért hozzá?
2021. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8as! Igen, jó kérdés, de az a gond, hogy sokszor azok sem tudnak sokat akiknek papírjuk van ://
2021. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!