Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mi a fene? Nem rossz a lónak?

Ez mi a fene? Nem rossz a lónak?

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 10. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Én is láttam már többször, de nekem nagyon nem tetszik ez a lovaglási stílus. Egyrészt szerintem nagyon hátra ül, másrészt nem előre és lefelé dolgozik a ló, nem igazán használja a hátát. Ez nem feligazítás, durva szarvasnyakat is csinál. Ok, hogy ennek a fajtának magasan van a nyakillesztése, de akkor is...

Nem tudom ők mit látnak ebben szépnek vagy jónak.

2021. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi lenne rossz a lónak? Megnéztem jó pár videóját...és nem értem.

Arra gondolsz, ahogy logavolja? Mert akkor nem, nem rossz a lónak.

2021. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Big lick vagy mi. Sok lovas tiltakozik ellene és állatkínzásnak hívja. Vannak kicsit elvetemültebbek, akik csak a verseny/felvonulás kedvéért nagy megemelik a melső patát, ami nem természetes. Óriási fezsítő van a ló szájában, ami jó lovasnál nem lenne baj, de látni olyanokat, akik nem igazán nevezhetők jónak. De vannak akik viszonylag normális keretek között csinálják ezt, de így se ,,természetes" vagyis rossz a lónak (díjlovaglás és az ugrás se természetes, de természetes mozgáson alapszik) Ez az a dolog ami nagyon megosztja a lovas közösséget. Én nem szeretem ezt a lovasstílust, de ez az én véleményem. Remélem érthető, hogy mire akartam kilyukadni:)
2021. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Elég messze áll, a természetes testtartásától a lónak. Az sem a legjobb, hogy ilyen magasan kell tartania a fejét, amikor a hátán plusz súly van, az meg, hogy mé a lábára rögzítenek egy ilyen emelőt még rosszabb. Én kifejezetten ellene vagyok, még a feszítőnek is, mert oké, hogy páran tudják helyesen használni, de nagyon sokan nem, és tépik vele a ló száját (amit egy egyszerű zablával sem kéne).
2021. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, ezt még ide csatolnám. Komolyan tönre tenni a lovat, csak mert ez "szép"? (Még csak nem is szép.)

[link]

2021. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozza a 4-est, annak üzenem, ez a lovagló stílus olyan, mintha a focistáknak egy 10 cm-es platformos cipőben kéne játszaniuk, persze úgy, hogy magas térd emeléssel futnak, mert úgy néz ki jól, az olyan sikkes, nem megszokott.

Ez nem meríti ki az állatkínzást? Ha egy kutyát egy 50 méteres futóra megkötnek, hogy a kert teljes hosszán végig tudjon szaladni, az állatkínzás. Amikor bezárják egy 2x4 méteres kenelbe, az teljesen normális. Nem zakkant egy kicsit a világ?

2021. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen 6os, 4es! Én is pont erre gondoltam, csakhogy lehet hogy ez annak a lovaglási stílusnak már a 'sarok' nélküli változata, ezzel amúgy még nem találkoztam, még mindig jobb mintha ilyen szarokat raknának a lábaikra, mert az már állatkínzás. Csak ugye fene se tudja hogy ez így mennyivel jobb... főleg hgoy ahogy az első is írja szarvasnyakot 'képez', tehát rosszul izmolja a lovat, kiszedi a keretből.
2021. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak soringolás csak "lájtosabb".

Arról nem beszélve hogy nem valami természetes pózban tartja a lovat.

2021. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudok jobban angolul, mert szívesen utánajárnék, hogy ebben mi jó? Fent van a feje, folyamat szár felett megy, sőt ahogy elnézem ez a kívánatos. Még súly nélkül is borzasztó, a lovas is szerintem nagyon hátul van. Ok szépen ül, vigyorog, mint a vadalma, meg értem, hogy ez ilyen show lovaglás. Persze van akinek a világ többi táján meg az, hogy szügyig tépi kapukulccsal a ló fejét. Egyik sem helyes, biztos vannak ott is akik sokan ellenzik ezt a fajta lovaglást.
2021. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt hiszem úgy vannak vele, hogy 4-5 évig bírja, utána meg megy a vágóhídra ló kolbasznak.. :(

Jó esetben majd valami állatvédő kimenti a fiatal állatot a halálból, azt élete végéig ápolgatja azt, amit más tönkre tett rajta.

2021. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!