Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Öreg lovat kell takarózni? És...

Öreg lovat kell takarózni? És ha igen mikor milyen takarót kell használni?

Figyelt kérdés
A lovam 15 éves és jó formában van minden nap lovagolva van, de nincs neki nagy szőrzete és sokszor nagyon hideg a háta meg az oldala is. Szóval a kérdésem az az lenne hogy szerintetek milyen takarót használják rá és mikor? Nap közben kint van karámban éjszakára angol boxban.

2021. márc. 10. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

milyen fajta ló? én napközben semmiképp nem takaróznám, főleg ha 5 foknál melegebb van

az angol box benti vagy kinti, úgy értem, hogy a lovak egy istállóban egymást nézik, vgay kifele néz a ló pl a legelőre és egy sorban vannak a lovak. Ha benti akkor szerintem nem kel takaró, ha kinti akkor elgondolkoznék rajta éjszakára, de mivel napközben kint van ezért kicsit hozzá van szokva a hideghez, ez attól is függ milyen fajta.

2021. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja bocsi 1-es vagyok az angol boxot nem fogtam fel, hogy írtad
2021. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
ismét 1-es. Arról nem beszéltem, hogy öreg lovat kell-e, kövezzetek meg de szerintem a 15 éves inkább középkorú, szerintem csak akkor kéne az öregeket takarózni, ha ridegtartásban vannak, de ugyanaz tartozik rájuk mint amit először írtam, csak jobban billen a takaró felé a mérleg
2021. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

15 éves ló, az nem öreg még.

Én csak akkor takaróznám, ha látványosan fázik, nem mozog, kedvetlen, vagyis láthatóan alacsony a komfortérzete, illetve ha jelentősen fogy, súlyt veszít a hidegben.

Amúgy felesleges, meg ha nem figyelsz rá rendszeresen, és pl. a takaró átnedvesedik rajta, akkor több kárt csinálsz, mint hasznot.

2021. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

HA nyírva van vagy ha nagyon nagyon rövid szőre van átmeneti takarót (vászon) lehet rá nyugodtan rakni. PErzse ugye az is kérdés hogy éjszaka amikor boxban van az istálló fűtve van-e vagy csak box és kész.

Az meg másik kérdés, hogy mire használod a lovat. Hobbilóra nem kell takaró, főleg most már nem (már vége a téli szezonnak) , viszont versenylovaknak jó ha van, de leginkább istállófáslizást javaslok az inak és az izületek miatt.

Akkor takarózd, ha aktív munkában van, ha le izzad leszárítod egy polárral és aztán átmeneti megy rá.

Meg olyan szempontból például sokat segít a takaró, hogy ha trágyába hempereg nem kell órákig vakargatni hogy lejöjjön.

2021. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy éjjel még nagy hidegek vannak éjszakára egy vékonyabb polár jó lenne. Amúgy ha nincs nyír a nem kell. A polárral le is tudod szárítani munka után. Vastagabb takaró nyírt lovakra kell. Az öreg ló, pedig 18-20 felett kezdődik.
2021. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!