Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy fiatal lo (angol...

Van egy fiatal lo (angol teliver) a lovardaban es nagyon engedelmetlen. Elbujik a zabla elol felrantja a fejet hogy kibujjon a zabla hatasa alol megall nem lehet iranyitani . Nem akar dolgozni Mit kene csinalnunk hogy ezen tudjunk valtoztatni?

Figyelt kérdés

Kitepi a szarat az ember kezebol, rangatja a fejet, nyujtogatja a nyelvet, a szugyevel nekimegy a kapunak szinte attori

De tudja hogy mit kell csinalni csak nem akarja


2021. márc. 10. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az edzőt, hogy lovagolja ő, amíg nem dolgozik jól. HA tényleg tudná csinálni, akkor kérd meg az edzőt, hogy amikor edzést tart folyamatosan mondja hogy mit csinálj ahhoz, hogy jól menjen a ló.

HA egyiket sem tudod megoldani, akkor válts lovardát mert rossz helyen vagy.

2021. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy lassabban is eszik. A korpat szereti a szenat mindig vagy lassan eszi vagy meghagy belole lehet ez szajuregi problema miatt is?
2021. márc. 10. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármi lehet: kérdezd meg az edződ (2.0)! NE az legyen az első, hogy feljössz gyakorira...
2021. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem hogy ahonnan hoztunk D zablat vagy palcas zablat hasznaltak mi pedig csiko zablat. Ez kozrejatszhat vagy jelenthet valamit?
2021. márc. 11. 09:27
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

MOst szórakozol? MIt nem értesz azon, hogy az edzőt kérdez?

Nem olyan hű de nagyon a különbség a zablák között, ha valaki tud lovagolni csikóval is elbír vele. (nem olyan a különbség pl. mint a feszítő- csikó között)

2021. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te most szorakozol?😂😂😂 egy egyszeru kerdest tettem fel amire egy valaszt vartam nyilvan meg fogjuk oldalni a problemat ha kell akkor szakembert hivunk csak tudni akartam a valaszt a kerdeseimre de itt vannak olyanok akik nem kepesek felfogni h a kerdesre az emberek valaszt varnak nem kerdest🙃🙃🙃
2021. márc. 11. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál választ is :) sokat. Több kérdést pedig fel lehet tenni kérdésként és nem kommentként.
2021. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha az evéssel is gondok vannak, akkor hívj állatorvost először is, hogy nézze meg a fogait.

Ha nincs gond, akkor csak rosszul van belovagolva. Hívj egy edzőt, hogy segítsen képezni.

2021. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehet mondani????

Látni kell a lovat, meg hogy mit műveltek vele. Első körben meg kell nézni nincs-e eü baja, aztán pedig a felszerelést. Lehet a takarmány szar és azért nem eszi. Aztán fel kell ülnie egy olyannak, aki lovagolni is tud, és nem hagyja rá a hülyeséget. Ha nincs se eü ok, és a felszerelés is stimmel, akkor lovashiba. Csak szólok, egy engedelmes, de akaratosabb lovat 1 lovaglással is úgy el lehet cseszni, hogy kell 3-4 alkalom, mire rendbe teszi az ember. Ha olyan a jelleme, hogy szeret kibújni a munka alól, rádpróbál és nem lett jól lekezelve, akkor elástad magad. Lehet csak kétszer jobban oda kell csípni a pálcával, ha eszében a hülyeség. Nem szoktam agyonverni a lovat, nem is szabad, de van amikor bizony figyelmeztetni kell, hogy mi az, amit szabad és mi az amit nem. De ennek is csak akkor van értelme, ha fix az ülésed, jó a kezed, nem kapaszkodsz a fejébe és tudod mit miét csinálsz.

Volt olyan ló, amit lovagolnom kellett, nekem gyönyörűen dolgozott, a gazdáját meg állandóan szivatta, mert képtelen volt lekezelni, ha a ló fejeskedett.

2021. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban a probléma okozatát kéne feltárni. Szinte biztos vagyok benne, hogy rossz emlékei vannak, és hogy viselkedése mögött főleg fájdalom áll. Lehet módszeresen tünetileg csillapítani, de ha nem szünteted meg a kiváltó okot, nem fog megoldódni.

Küldök pár nagyon hasznos linket, remélem tudok segíteni. Ezen felül rengeteg hasznos információval fogsz gazdagodni :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!