Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardákban mikor szokott...

Lovardákban mikor szokott lenni eddzés?

Figyelt kérdés
Munka után meg lehet oldani? 17:00 után is lehet menni általában?

2021. márc. 14. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
milyen edzes? lovak hatat edzetik hogy szokja a szíjat?
2021. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb lovardában 5-6 órakkor van edzés, hétvégenként délelőtt. De eltérő, attól függ milyen helyre jársz: ott mikor etetnek, milyen korúak járnak (pl. gyerekek akik 1-2kor végeznek a suliban 3-4kor már ülhetnek a lovon). maximum 7ig szoktak csak lovagolni általában, illetve reggel 7 előtt nem, és reggel 7kor is csak nyáron. (Amiket mondtam az függ attól is hogy osztálylovagolni mész, egyénibe vagy a lovadat mozgatod le. Nyilván osztálylovaglás meg egyéni edzés általában nincs reggel 7kor nyáron sem)
2021. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ha fedeles lovarda akkor lehet, de ha szabadtéri akkor mostanában (17.00kor már sötét van)nem biztos, hogy nyitva vannak ha nincs reflektorjuk
2021. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

3mas vagyok. Igen 4-es.. igazad van, az kiment a fejemből, hogy valahol nincs fedeles.

Egyébként ha erre gondolok, valahol a rossz pálya miatt (elázott pl) valahol télen nincs is edzés.

2021. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor hétvégén is lehet menni? :)
2021. márc. 14. 15:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen igen
2021. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
igen, amúgy 5-ös ez kimaradt, hogy ahova én járok ott volt olyan edzésem amikor, annyira esett előtte az eső, hogy csak a pálya felén lovagoltunk és az edzés nagyrészén csak léptünk, meg van olyan lovarda, ahol ha esik az eső nem lehet lovagolni, mi kiszoktunk menni általában, de egyszer volt, hogy csak elméleteztünk egész órán (egyébként az is nagyon hasznos, úgyhogy nem volt rossz)
2021. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kezdő lovasként mennék, még sosem lovagoltam és nem tudom hogyan megy ez. Tudnátok írni pár mondatot, hogyan lesznek az első órák stb.?


8# nem tudtam, hogy elmélet is van ilyen szinten :o

2021. márc. 14. 16:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden szinten van elmélet, a lovaglás annál komplikáltabb minél jobban belelát az ember. Csak az mondja, hogy tud lovagolni aki nem tudja hogy nem tud :/

Az első órán jobb helyen futószárra tesznek, ahol azt akarják, hogy egyedül menj oda ne is jelentkezz, ne is ülj ott lóra, mert ez nagyon balesetveszélyes és felelőtlen.

FUtószáron az első órákon még csak szokod a lovat, a mozgását, a viselkedését, ismerkedsz az oktatókkal, kicsit rotnázol a lovon (karkörzések meg ilyenek), illetve ügethetsz is (oktatótól és a tanulótól is függ hogy üget-e az első órán), megismerkedsz az alapvető dolgokkal a lovon mint a testsúly-, láb- és szársegítség. Ilyenek, de oktatónként eltérő lehet milyen sorrendben tanítja meg az alapokat.

2021. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!