Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt lehet kezdő...

Mennyi idő alatt lehet kezdő lovastol eljutni addig hogy tudjon vágtatni, ugratni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
1 év alatt is akár, ha heti 4-szer jársz lovagolni és jó az edződ, meg neked is van hozzá érzéked
2021. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
hát ez sok mindentől függ... mennyi időt tudsz rááldozni? mennyire vagy tanulékony? benne van-e a vénádban a dolog?
2021. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

tényezők:

- tanulékonyságod, tehetséged

- edző/oktató minősége

- a ló/lovak minősége

- az idő mennyisége, amit rászánsz (függ a helytől és az energiádtól: egy nap akár 2x is lovagolhatnál heti 7x vagy akár többször egy nap több lovon)

- az anyagiaktól (van-e pénz edzőre, heti több edzésre, oda-vissza útra pénz)

- a hely infrastruktúrája (amikor szar idő van, van-e fedeles, megoldható-e a lovaglás?)

- milen szinten akarod űzni (helyesen megtanulni évek, vágtában a lovon maradni hónapok, de utána rengeteget kell fejleszteni az üléseden mire azt mondhatod hogy jól tudsz vágtázni, futószáron kapaszkodóval vagy egyedül megint más)


Ha minden ideális és futószáron, kapaszkodóval vagy a nyerget fogva, de esetlág szártatással gondolod, az akár 1 hónap alatt is elérheted, ugyanígy ha csak a paraszt lovaglás megy pár hónap elég.

Ha rendesen, egyedül stabil üléssel gondolod, akkor az 1 év körül van, de ha heti 7 alkalommal sokszor ülsz lovon jelentősen csökkenhet ez az idő.

Akik heti 3-4x járnak azok 1 év körül, akik kevesebbszer azok a többi tényező alapján is befolyásolva átlagosan több idő kell.

2021. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, 3mas voltam: és itt még CSAK a vágtát írtam. Az ugratás még több tényezőtől függ.
2021. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Én asszem 1 év heti 1x lovaglás után vágtáztam először futószáron (na de itt még nem azt jelenti, hogy tudtam is). Kb 2-3 év után szabadon, de az is egy automata iskolalovon, és még ott se tudtam úgy, de legalább fentmaradtam. 6 év után ugrottam először, mert volt lehetőségem az edzőm lovát lovagolni. Egyik ismerősöm 3 év után (kisebb nagyobb kihagyásokkal) már ugrott. De úgy gondolom, hogy aki hosszútávra tervez, az nem 1-2 év alatt kezd el ugrani, mert annyi idő alatt (vannak kivételek) nem lehet elérni olyan biztos ülést, magabiztosságot, tapasztalatot. Velem így történt/ez a véleményem, de mindenkinek más.
2021. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia, általánossagban, ahol eddig dolgoztam oktatóként, ott kb 4. Órán futoszaron ment a vágta, akár voltizs esetén is, tudok írni egy rakás példát, sok lovardában megfordultam vendegeloadokent. Persze ehhez jó, megbízható, okos iskolalovat kell válogatni - sajnos az itthoni helyzet elég lesújtó.

Ha tudsz németül, akkor youtubeon nezelodjel.

A németeknek rendkívül sokrétű anyagaik vannak.


Az emberek hajlamosak túl dimenzionalni a lovaglast (nyilván nem klasszikus szintről beszélek). Pedig a harmonikus vagtaugrast nem nehéz a testtel lekövetni.


Alapvető hiányok vannak az itthoni lovasoktatasban, de kellő szorgalommal, utánajárással igazán jó lovassa fejlesztheted magad (pl az "arret" kifejezést sem ismerik sajnos a magyar lovasok...)


Ha gondolod írj rám privatban és küldök át anyagot. :)

2021. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Én 3 éve lovagolok heti fél órát és 4 hónap alatt megtanultam vágtázni
2021. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Edzőtől és attól is függ egy héten hányszor lovagolsz. 2 év alatt szerintem simán ellehet jutni egy jó szintre . Ugratni viszont minimum 4 éves tapasztalat szükséges szerintem.
2021. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Azt olvastam hogy rendszeres lovaglásal 30 óra alatt mind a három jármódban meg tudod tanulni.De ez csak akkor törtténik meg ha jó az edző meg a lovad
2021. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj.. Egy hónapja találtam egy normális lovardát, viszonylag stabil ügetéssel és nagyon alap vágtával mentem oda. 4 edzés alatt nagyon sokat fejlődtem, helyre rakták a vágtámat, és túl vagyok az első pici ugratáson is. Az edzőtől és a lótól függ minden (és hogy te mennyire akarod). Hozzá tenném, hogy nincs saját lovam. A tanácsom az, hogy eddz otthon sokat, erősítsd az izmaidat.
2021. márc. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!