Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes elkezdeni a lovaglást?

Érdemes elkezdeni a lovaglást?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szerettem volna lovagolni, de sajnos idő és pénz hiányában nem tudtam. Most 24 éves vagyok, mivel van már saját keresetem így gondolkoztam, hogy elkezdenék lovagolni.


Tudnátok kérlek mesélni róla, hogy milyen az oktatás, ha teljesen kezdő vagy. Illetve, milyen a lovas közösség, a lovas túrák stb. Mennyire éri meg elkezdeni lovagolni. :)

Számotokra milyen érzés, aki szereti. Nem-e pénzkidobás



2021. márc. 15. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Én nagyon szeretek. Hogy pénzkidobás az attól függ, hogy hol lovagolsz.

Mennyit szánnál rá?


A közösség? Elég közönséges. Addig amíg a legtöbb edző/oktato elveri a.lovat és direkt fájdalmat okoz a lónak, addig ez a legjobb jellemzése a közösségre: közönséges.

De ezt meg fogod tapasztalni, hacsak nem milliomos vagy és mindent megtehetsz.

2021. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Sose késő elkezdeni. Kérdés mi a célod. Ha szeretnél egy olyan szintre elérni, hogy terepezni, túrázni tudj, az 1,5-2 év heti 2-3 edzéssel egy jó oktatóval.

Addig nem pénzkidobás, amíg sportolsz,jól érzed magad, fejlődni akarsz. Az eleje nehéz, meg kell tanulni ülni, illetve a mozgásokat, ezt csak gyakorlással lehet, minél többet jársz, annál jobb. Aztán amikor már nem azon vagy, hogy lenyomd a sarkad, vagy hogy fent maradj kapaszkodás nélkül, akkor meg kell tanulni irányítani a lovat, hogy mikor mit csinálj kezeddel, lábaddal, testsúlyoddal.

Szóval ha komolyan gondolja az ember, és nem csak lötyögni jár ki, akkor megfelelő intenzitással, minden elérhető. Igaz lesz jó párszor, hogy lovaglás után felelni nincs kedved, mert olyan izomlázad van, de hidd el ez visz előre a célod felé.

2021. márc. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok még: nagyon fontos, hogy olyan oktatót találj, aki tiszteli az állatot!

Van jó néhány lovasiskola, ahol nagyban reklámozzák, hogy itt ugratsz, meg sportlovak, de a ló retteg az ostortol, ami nagyon nagyon rossz jel.


Onnan tudod H jó helyen jarsz, hogy az emberek igenyesek a kornyezetukre (tiszta minden, nem.boritja 1 centis legysz@r a feluleteket), tágas legelő van a lovak számára, az ostor a ló barátja nem pedig fenyito eszköz.

Az oktató elméletben is tanít, ha kell ad saját gyártású/írású anyagot, nem csalja el a loapolas fontosságát, ha kell felul a lóra és megmutatja mit kéne csinálj, megmutatja az érzést, hogy mit kell érezz!

Kezdőként olyan lovat ad, ami megtanitja a helyes lovaserzest.

Nem veri meg a.lovat, ha valami nem megy és nem uvoltozik vele - tehát pedagogus!

2021. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
2-es: de addig pénzkidobás, amíg a helyes mozgaskulturat nem tanitja meg az oktató! Láttam már gerincservet felelőtlen oktatonal, rosszul beállított kengyel, a kezdőnek rosszul osszeallitott feladat: nem volt az izomzata a lovaglashoz hozzaedzve és csak tanugettette. Akkor IGENIS pénzkidobás...
2021. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Első, akkor te elég rossz helyeken járhattál. Hidd el 10+ lovardában megfordultam, és sehol nem verte az oktató a lovakat, sőt én se emelek kezet rájuk.

Az hogy a közösség milyen, olyan amilyenné az emberek teszik. Van akinek az a fontos, hogy milyen márkát pakolsz a lóra, van ahol meg minden szarért beléd kötnek. Lásd tiktokon egymást oltogatják a tizenévesek, akik rendesen ülni se tudnak, meg önjelölt lovasedzőt játszanak. De mindenhol vannak egymást fúró, kötekedő emberek.

2021. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: ez tendencia. Nem kell ahhoz feltétlenül verni a lovat, a hanyagság is elég nagy kár. Rosszul beállított nyereg stb. Elég gyerekcipőben jár az oktatás Magyarországon, amíg egy röhejes OKJ-s képzéssel oktató/edző lehetsz.

Szívem szerint csak azokat engedném oktatói pozícióba, akik főiskolát végeztek, de amíg érettségi nélkül lehet valaki lovasoktato. Hagyjuk már. :)

2021. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, azon én is kiborultam, amikor a 11.-es kiscsaj oktatói okj-n vett részt. Beszélni nem tudott helyesen... xd
2021. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Minél fiatalabban kell kezdeni.
2021. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8-as Ezt hogy érted? Hogy még lenne időm most?
2021. márc. 15. 10:40
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez mindenre igaz, hogy minél fiatalabban kell elkezdeni.

Simán lenne rá időd, csak a fentieket merlegeld!

2021. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!