Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtájú lovat válasszak...

Milyen fajtájú lovat válasszak magamnak hobbilóként,ami nem túl drága,viszont van egy kis ugróképessége☺️?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Inkább semmilyet, ha ilyet kérdezel, akkor egyenlőre semmilyen ló nem való neked.
2021. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom mi volt a bajod vele, nyilván csak hobbilovat akar... Nem akar drágát, a lóval az a baj hogy ma van, holnap nincs😅.


De amúgy ha csak hobbira használnád akkor nem muszáj faj legyen. Mindenképpen legyen melegvérű. Az ugróképesség hobbi szinten nem olyan fontos... Inkább a tanítás meg ezek

2021. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
2es! Az egyesnek az a baja vele, hogy fajtát kérdez, és nem egyedet. Akár az ugróképességről vagy bármi ilyenről beszélünk, és ezen áll meg a kérdés, hogy fajta/szín stb. Addig a lovas nem érett a lóra.
2021. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Most miert kell leugatni? Normálisan kérdezett valamit és egy perc múlva már azt látja h fújjolják. Most miért kell ezt, de tényleg?

Es első, attól hogy nem akar egy méregdrága lovat magának, nem feltétlen felelőtlen. :))


Sajnos nem tudok érdemben segíteni neked, mert nem annyira vagy benne mélyebben a lovas témában, annak ellenére hogy magam is lovagoltam,de csak idetaláltam ehhez a kérdéshez, és ezt nem hagyhattam szó nelkul:)


Viszont annyit hozzátennék, hogy hiába hobbilovagolni szeretnél,és nem komolyan versenyezni, sokat kell a lóval törődni,nem csak hetente egyszer ránézni.


Azt tudom ajánlani hogy nézz körül interneten, hisz ha a környezeted nem tud segíteni, ez a leghatékonyabb mód az információszerzéshez, vagy esetleg kérdezz meg egy lótenyésztőt.


Azért remélem segíthettem valamit:)

2021. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 és ha hobbiként ugratni szeretne? 🥴
2021. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Az 1es és a 2es nem leugatja a kérdezőt. Nagyon segítőkészek, hogy figyelmeztetik. Ha csak azt mondanák, hogy vegyél egy ilyen fajtát, akkor lehet hogy rossz egyedet fogna ki a kérdező.
2021. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
5# hobbiként nem fogod teljesen kihasználni a ló képességét🥴
2021. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az egyesnek, nem fajta, hanem egyed szerint kell nézni, eh alapján egyetértek vele. A kérdésre válaszolva pedig kisbéri félvér, hobbilónak talán az egyik legalkalmasabb fajta, hiszen mindenben jó kicsit, és nincsenek kimondott fajta betegségei se.
2021. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
8# egy kisbéri elég drága hobbi lónak😅, mondjuk attól függ a kérdezőnek mi a drága
2021. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Az a baj az ilyenekkel, hogy ha ilyen felmerül benne, hogy fajta, de csak hobbira kell akkor nem ért a lovakhoz. A lovak nem kutyák, hogy fajta alapján válasszunk, főleg hobbinál nem számít konkrétan semmit a fajta, kivétel ha az illetőnek van egy álom fajtána, ami ebben az esetben úgy néz ki nincs.


Hobbinál teljesen lényegtelen milyen fajta a ló.

Erre nagyon jó példa, hogy én például angol telivéren kezdtem a lovaglás megtanulását. Vánszorgott szépen a kis gyerekekek alatt, terepre is lehetett vele menni.

De az angol telivér egy túlfűtőtt, versenyre szelektált fajta. Vagy mégse? Hát de, csak vannak egyedek amelyek fajtán belül ugye eltérnek, egy telivér is lehet nyugodt, míg egy alapból nyugodt fajta is lehet pörgős már-már bolond.


Ugrani meg minden ló tud. Egy jó edző bármilyen fajtájú lovat megtud tanítani, hogy ugorja meg gond nélkül a 80-100 centis akadályt. Ehhez se kell semmilyen extra fajta, hisz még a hidegvérű is megtudja ezt a feladatot oldani, persze ehhez jó edző kell.


Na meg ugye kedves kérdező nem is mondasz semmit, hogy te mit tudsz.


Csak az a baj, hogy annyi ilyen kérdés van már fenn és ha ehhez nem veszik a fáradságot hogy utánna nézzen akkor szerintetek mennyire fogja körüljárni magát a lótartást? Hát.... semennyire.

2021. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!