Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Példáúl ha vesz valaki egy...

Példáúl ha vesz valaki egy Fríz lovat és az az eslő lova és telik is rá neki :) és hobbi lóként használja de a ló be van tanítva tud ugrani, vágtázni, ügetni, alapokat az jó lenne egy kezdőnél kissé feljebb lévő lovasnak?

Figyelt kérdés

#ló #fríz #fríz ló #Lovaglás fríz
2021. márc. 19. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Előbb inkább figyelj oda nyelvtanórán és tanulj meg helyesen írni. Utána álmodozhatsz a pacikákról.
2021. márc. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
#1: A helyesírás és az anyagi helyzet nincsenek összefüggésben. Hidd el nekem.
2021. márc. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
87%
Ennek tényleg kéne kis nyelvetan mert nekem volt problémás elolvasni, úgy hogy én értek a nyelvtanhoz nagyon is...
2021. márc. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mantis religiosa ***** válasza:
86%
Pont, hogy van összefüggés. Akinek van pénze, annak nem kell sokat tanulnia (iskolában), így a helyesírást sem muszáj megtanulnia.
2021. márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem. A ló még mindig túlképzett.
2021. márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Hát a fríz,pont nem való ugrásra, tud, de irdatlan ronda stíludban teszi.


Inkább díjlovaglásra alkalmas de ahhoz meg nem elég a "kezdőnél picit feljebb szint"


Ráadásul eléggé tömzsi alkat ebből adódóan nem is nagyon érzékeny lovak, határozottságot nagyon igényelnek mert a legtöbbjük lusta és picit makacsabbak is. Persze ez egyedfüggő.


Illetve csak hobbira eléggé irreális áron megy egy fríz. Még ha nem tud semmit se a ló már akkor 1 milla, ha már tud is valamit akkor jóval többe kerül.

Akkor már érdemesebb venni egy sportlovat ami ténylef tud ugrani, esetleg versenytapasztalata is van.

2021. márc. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Aki olyan kérdést tesz fel, hogy olyan lovat keres, mely, be van tanítva vágtatni, ügetni, az inkább MÉG NE gondolkozzon a lóvásárlásban. A lépés, ügetés, vágta a ló természetes jármódjai, nem kell rá betanítani. Az megint más, hogy be van-e lovagolva és ismeri a jeleket, amire ügetnie, vágtatnia kell.


A fríz nem ugróló, ki lehet csikarni belőle 60-80 centit, de ne akarj vele ugrani.

A kezdőnél kicsit feljebbvaló alatt mit értesz? Mert az én szótáramban azt jelenti, hogy nem csak "utazik" a lovon, hanem képes "szárra lovagolni", alap idomító gyakorlatokat kérni és kivitelezni, szinten tudja tartani egy igényesebben belovagolt ló tudását.

Dolgozok frízzel, lehet vele hobbizni, ha meg tudod venni, de addig ne akarj saját lóban gondolkodni, míg nem tudsz önállóan olyan szinten lovagolni, amit fent leírtam. Aki meg azon a szinten van nem ilyen megfogalmazással ír ki kérdést.

2021. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérem mindenki úgy olvassa amit írok, hogy mindig vannak kivételek:

A fríz lovak nehezen hajlíthatóak, merev az oldaluk kicsit. Rengeteg munkába kerül fellazítani egy ilyen lovat. Egy kezdő vagy kezdő haladó lovas nem képes erre. Nem csak a díjlovasoknál fontos ez a hajlítottság, lazaság, az ugrómunkában is elengedhetetlen, még 50 centin is. A fríz alapvetően nem ugró ló, hanem díjlovaglásra és fogathajtásra használatos. Maga a tény, hogy kezdő, kezdő-haladó vagy azt jelenti, hogy nem kell neked még ló.

2021. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!