Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy lovarda...

Mennyibe kerül egy lovarda fenntartása és milyen profitáló lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
ez rengeteg dologtól függ.
2021. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Ha nulláról akarod felépíteni (és lovaid meg rájuk való felszerelések már vannak, nem kell azokat is megvenned) igényesen, az biztosan több tízmillió Ft. Istálló, tárolóhelyiségek, karám és/vagy legelő, tanpálya (ha esetleg fedett, az még drágább), takarmány stb stb. Közművek sem ártanak, nem jó buli pl az 50 literes itatót a kútból hozott vízzel töltögetni vagy épp lófürdetésnél odakészíteni egy halom vödröt.

Profit meg...Rengeteg lovarda nyílt egymás hegyén-hátán, ha ki akarsz tűnni közülük, az nehéz lesz. Vagy prémium színvonalat kell fenntartanod vagy nagyon nyomott árakat, de azt meg ésszel kell, különben nem térülnek meg a költségek.

Ha hivatalosan oktatni akarsz, ahhoz fel kell venned szakképzett lovasedzőket. Lovász is kellhet, ha sok lovad van.

Összességében szerintem nem éri meg. Most már túl nagy a konkurencia.

2021. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal, nem szabad vállalkoznod, mert azt is elveszted, amid van. A konkurenseid nem a Gyk-ról kérnek üzleti tervet, hanem jól megfizetett pénzügyi tanácsadóktól, alapos felmérés után.
2021. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3#

Tisztában vagyok vele hogy drága lenne és nagy a konkurencia stb.


Nem is itt szerettem volna egeket megváltó válaszokat kapni, csak kikértem a ti véleményeteket is.


Köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 19. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Hát csak számold ki,hogy egy lónak egy évre,mennyi lenne a tartása,azt az összeget szorzd be x lóval (ahány lovad van/lesz). Utánna a felszerelést is számold bele. Gondolom nem egyedül vinnéd az egészet,tehát a fizetésekre is kell gondolni.

Sorolhatnám itt,hogy mire kell figyelni..

Nem érné meg egy lovarda nyitása.

2021. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, eddig elég pesszimista válaszok érkeztek.....

Én azt mondom, ha igazán akarod, sikerülni fog. Másnak is sikerült már, akkor neked miért ne? Magam is lovardát szeretnék nyitni, megvan az egész terv, az egész alaprajza, csak még előtte kijárom az egyetemet.

Pár hasznos tanács:

>keress üzlettársakat, akik megbízhatók pl.: nagyi unokatesójának a fiának a keresztlánya, tehát csak olyanokat, akik megbízhatóak.

>állapodj meg velük a tulajdonjogban

>kezdjetek el tervezni! senkit ne hagyjatok ki belőle, minden tulajdonosnak tudnia kell minden részletről!

>szakemberek, akiknek jól jön a segítsége:

-egy állatorvossal és egy patkolókováccsal mindenképp érdemes hosszabb távú szerződést kötni

-egy pénzügyi tanácsadó a tervezéshez (elég egy bankos rokon is, aki ért a pénzhez)

-könyvelő

-lovászok

-olyan lovardatulajdonosok, akik nulláról építették fel a vállalkozásukat, sok tanácsot tudnak adni

-kell egy mérnök akivel az épületeket egyezteted

-kell egy lovasoktató

>miután mindenkivel egyeztettetek, számoljatok a pénzügyessel, és vegyetek fel hitelt, úgy, hogy maradjon tartalék

>KÖSSETEK BIZTOSÍTÁST

>amit lehet (pl karámok építése) próbáljátok saját kezűleg csinálni, hogy minél kevesebbe kerüljön

>szerezzetek munkásokat

>lehetőleg mindig felügyelje valaki a munkálatokat

>a lovakat az alapján válogassátok meg, hogy:

-milyen magasak: kell alacsony és magas is

-futószáras vagy osztálylovak

>szerezzetek kuncsaftokat internetes reklámok segítségével

>csináljatok honlapot a lovardának


A többi már az üzemeltetéssel kapcsolatos.

Remélem segítettem! :)

2021. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!