Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha nem indul el...

Mit csináljak ha nem indul el futószáron?

Figyelt kérdés
Van itthon két lovunk, mindkettő megy futószáron de az egyik ha próbálnám elindítani akkor nem akar menni, csak áll egy helyben és néz rám. Próbáltam mindenhogy elindítani, úgy is, hogy elkezdtem volna vezetni az egyik kézre hogy aztán elengedjem és hadd induljon el körbe, de el sem indult, csak a fejét nyújtotta arra amerre vezettem volna. Próbáltam úgy is, hogy az ostorral egy picit hozzányúlok az oldalához vagy a hátsójához( és közben is elkezdem vezetni majd elengedni), hátha arra elindul, de arra csak elkezdett tolatni. Arra rájöttem hogy biztosan én csinálok valamit rosszul, mert lovardába is járok és teljesen ugyanebbe a problémába ütköztem egy ottani lóval is és az a ló amikor odajött a gazdája segíteni futószárazni, úgy elindult neki körbe mint a kisangyal. Mit csinálok rosszul? Hogy indítsam el? (Ha ez fontos, mindkét bővebben megemlített lovon zablás kantár volt)

2021. márc. 20. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Vezetni tudod? Én arra szavazok hogy próbáld meg ostorral, nyilván nem kell hozzáérni, csak érzékelje hogy az ott van mögötte. Ha vezetni sem megy, próbáld úgy hogy nem elé, hanem mellé állsz és nem rá figyelsz hanem arra amerre menni akarsz.
2021. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ne érintsd meg, hanem legyen ott mögötte kis mozgás
2021. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalát felesleges, attól ha valamerre indulna is, az kifelé lenne
2021. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy így feldaraboltam a választ, csak valami fura van a képernyővel és csak pár sort látok
2021. márc. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Fogod a lovat. Szembe állsz a hasával. És kicsit megdőlsz a segge fele közbe nézed azt és az ostort is oda teszed.


Elfog indulni, ha jó a testbeszéded. Tudod ők abból értenek.


Ha már körülötted elindul, már az is tök jó.



A másik, meg ha a ló ellentart neked akkor te addig nem enged amíg nem enged.


Tehát azt mondtad elkezdted húzni, de ő elkezdett tolatni. Na ilyenkor megtartod a nyomást, tehát húzod továbbra is hisz még tolat. Ha megállt akkor nem húzod hanem tartod tovább, hogy a nyomás rajta maradjon, ha elindult akár egy lépést is előre akkor engedsz neki.

És ráfog jönni mit akarsz.


Nagyon gyorsan szerezz be egy jó könyvet mert a lovardák többségében azt tanítják, hogy maradj a lovon. Ezen kívül konkrétan semmit nem fogsz ott megtudni, hacsak nem keresel fel egy jó edzőt, aki segít megérteni a lovak testbeszédét és gondolkodás módját.

2021. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk erélyesen hajtod előre. Igazából, ha amúgy lehet futószárazni csak neked nem működik, akkor semmibe néz a ló. Én felajánlottam a tanítványoknak, aki akar futószárazhat is a lovasórája terhére. Tehát, ha jön mondjuk 1 órát lovagolni, akkor tanulhat futószárazni, mondjuk 20 percet, de akkor annyival kevesebbet van lovon. Vagy nyáron táborban szoktunk ilyet csinálni, de amúgy 10 lovasból 9 inkább lovagol.

Egy ló sem fél az ostortól, amikkel dolgozom, bárhol meg lehet őket vele érinteni, de ha lendül, vagy hallják hogy csattan, akkor tudják, hogy munka van. Inkább a fara felé helyezkedj, és határozottan hajtsd előre. Ha elindul, akkor dicsérd meg. Lehet, hogy ügetni fog egyből, nem baj, szépen visszaveszed, de nem hagyod megállni. Az akkor legyen, amikor te kéred. Ezt lehet gyakorolni.

DE ha a ló képzetlen és nem tudja mit szeretnél tőle, akkor csak vak vezet világtalant és nem lesz belőle semmi.

2021. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!