Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Át lehet állni western stílusr...

Át lehet állni western stílusra? Érdemes?

Figyelt kérdés

Már több éve lovavolok rendszeresen, és saját lovat szeretnék(itthon tartanám, erről már rengeteg mindent elolvastam, nem szeretnék most ebbe belemenni). Lovardában jelenleg angol stílusban lovagolok, mindhárom alap jármód megy, illetve 60-70 cm magas akadályokat ugratok(néha versenyen is). Viszont úgy érzem, valami egyébre vágyom, és felemrül a western lovaglás lehetősége. Olvasgattam néhány dolgot erről is, és meglepő különbségeket láttam a két stílus között. Kérdésem az volna, át lehet egyedül állni angol stílusból westernbe, külső segítség nélkül, esetleg csak könyvekből, internetről tanulva? (Sajnos a környéken nem áll rendelkezésre western stílusú lovas oktatás.) És megéri átállni? Ilyen esetben az ugratásról lemondanák, leginkább kisebb-nagyobb terepekre mennék ki lovagolni(1-4 óra hosszúakra).

Válaszokat, tanácsokat és tapasztalatokat előre is köszönök! És ha esetleg valakinek van ehhez kapcsolódó története, ne tartsa magában!



2021. márc. 20. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Csak könyvekből és internetről nem tanulunk lovagolni! Akkor sem ha áttálnál. Azért, mert attól pl nem leszel westernes, hogy western nyeregbe lovagolsz. Teljesen más a két stílus, a lovat is át kell képezni, ha eddig angolos volt.

(Egy angolos)

2021. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

nem lehet!

ha valami egyébre vágysz én inkább a szabdidomítást javaslom, erről rengeteg videó és cikk van és jó érzés a lóval együtt új dolgokat tanulni és magad rájönni a dolgokra, a folyamatos tanulás a lónak is jót tesz.

pl.: kövessen a ló, ló lefektetése, szőrén lovaglás, ágaskodás, odajöjjön hívásra

2021. márc. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A western is igényel idomítást, ezt csak azért mondom, mert mondjuk úgy 2000-től azért eleget láttam azt az impulzust, hogy ha nem tudok megtanulni lovagolni, akkor westernes leszek, mert az nem üget, de ha véletlenül, akkor csoszog, a feszítő nagyon praktikus lovastudás helyett fékezni, satöbbi - nehogy te is ebbe a kategóriába tartozzál. Miközben persze sok magas szintű westernes lovas is kikelt a tojásból idehaza.

Csak jobb egy ilyenhez fordulni. Nem kell puhánykodnunk, mondjuk ki, ha nincs pénzed arra, hogy elmenj az országban félévente egy hétre egy jó western trénerhez kezdőrúgásokat szerezni, akkor álmodj másról.

2021. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! 3-as, nem tartozom abba a kategóriába, ahol amiatt akarnak westernesek lenni, mert nem tudnak megtanulni lovagolni. A kérdésben is odaírtam, néha versenyre is eljárok, tavalyi évben kategóriámban(60-70 cm) első helyen végeztem háziversenyen(21 versenyzőből), úgy, hogy csak hobbi szinten űzöm a sportot. Erdélyi vagyok, és itt bármennyit is kerestem, vagy egyáltalán, vagy csak 400-500 kilóméterre innen találtam igazi western edzőt, idomítót, és lévén hogy még nincs jogsim(nem értem el még a szükséges életkort ehhez), a lehetőségeim köre igencsak szűk.
2021. márc. 21. 16:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdély, az más. Az valóban messze van.
2021. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, meg tudhatnám miért lettem lepontozva? segíteni próbáltam ahelyett, hogy azt taglaltam volna miért nem lehet megtanulni magunktól, ne értsetek félre nem azért mondom, hogy taglalni, mert nem kéne, csak mivel más már írta én nem akartam még egyszer.
2021. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2-es, sajnálom, amiért így jártál(értékelem a válaszod, jó tanácsnak tűnik, mindenképp utánaolvasok majd és kipróbálom, amint lehetőségem adódik). Én minden választ hasznosnak jelöltem meg, valószínüleg más pontozott le.
2021. márc. 21. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
A lepontozásban ritkán van a józan észnek nyoma, legtöbbször valami piti bosszúvágy vezérli a lepontozót. Lepontozókat, mert egy lepontozó nem viszi le 69 %-ra.
2021. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 2es! Kivételes eset volt, hogy éppen nem ismerte a kérdező a szabadidomítást és a földi munkát. Kb olyan volta a kommentedet, olvasni, hogy hát figyelj az nem megvalósítható amit beszélsz, de helyette én ezt javaslom. Nem tudom, hogy fejezzem ki jól magam, de olyan érzés volt mintha 1. nem a kérdésre válaszolnál, 2. te is csak egy olyan szabadidomítós kislány lennél (nem mondom hogy az vagy, félre ne érts, mindjárt kifejtem), aki más irányzatot nem is nagyon fogad el. Kicsit olyan, mint amikor valaki kérdez Buddháról, te pedig rávágod, hogy az nem igaz amit gondolsz (tényleg nem igaz, amit a kérdező gondol), de helyette Jézus a megoldás! Na most ez is kicsit furán jön ki. Mégegyszer megpróbálom elmagyarázni :,D . Csomó szabadidomítós lovas (én is szeretek szabadon idomítózni) mindenfelé terjeszteni akarja, illetve mindenkit rá akarnak beszélni erre az egészre, még akkor is, ha köze sincs a témához.

Vegyünk egy pélát:

- Milyen zablát rakjak a lovamba? - Ne tegyél bele zablát, a sok földi munka majd segít, hogy rád figyeljen, stb

Na most, tudjuk hogy azok, akik ilyen kérdéseket tesznej fel nincs szükségük komolyabb zablákra, elég nekik egy csikó is, csak a lovaglási tapasztalatuk hiányát próbálják a zablacserével pótolni. De ahelyett, hogy XY leírná ezt, megint a földimunka meg a szabadidomító.

Tök jó a szabadidomítás, félre ne érts, csak úgy érzem nem a kérdésre válaszoltál, hanem éppen azt nyomtad, ami a fejedben van (pl. mostanában nagyon oda vagy a szabadidomításért).

Semmi se szó szerint vegyél amit írok, akinek inge... tudjuk.

2021. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, igazából azért írtam ezt, mert azt írta a kérdező, hogy valami többre vágyik és én nem javasolnám a westernt, úgy hogy saját maga tanulja meg, ezért egy másik alternatívát javasoltam, nem vagyok egy szabadidomítós kislány, hanem hobbi szinten tartok lovat akivel néha ugratok és szeretem fejleszteni a tudásomat a lóval együtt, nem vagyok profi, hanem amit látok próbálok megtanítani a lovamnak és rájönni, hogyan kell.
2021. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!