Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri lovat venni?

Megéri lovat venni?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdek el lovagolni és versenyszinten is érdekelne a dolog. :)

Ha eljutok arra a szinte, hogy lehet díjugratni stb pár év múlva.. szerintetek megéri lovat venni?



22/L



2021. márc. 22. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Újoncként szerintem semmiképp. Csak viszi a pénzt. Tanuláshoz más kell mint később és ha jót veszek akkor még ki is esik a formából.
2021. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom, azért is írtam úgy, hogy pár év múlva. Mikor már van tapasztalat és ha tehetséges lennék belőle :)

De köszi a választ.

2021. márc. 22. 16:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként még nem. Majd ha eljutsz arra a szintre, hogy tudsz magadtól ugrani, stb. Akkor majd megéri.
2021. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eleinte a lovardák kölcsön szoktak adni lovat versenyre vagy nem jellemző?
2021. márc. 22. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

#4 hát ez nem így működik és amúgy elég ritka is, hogy saját ló nélkül elvisznek valami normális versenyre.


Amúgy a lótartás soha se fogja megérni egy hobbi lovasnak vagy hobbi versenyzőnek ha csak az anyagiakat nézzük.


Ha komoly versenyző akarsz lenni nem árt, kis túlzással gazdagnak lenni, mert másképp nehéz bármit is elérni.


Csak a ló milliós tétel.

2021. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Számolj utána. Most heti hányszor fogsz lovagolni mennyiért. A lótartás maga olyan havi 60-70 ezerről indul bértartásban és ez csak tető, alap takarmány, almolás. Ezenkívül 2 havonta kovács, évente doki, plusz ha kell akkor extra táp, kiegészítő kell. Ha versenyezni akarsz, akkor edzőre is szükséged van, szóval, ha heti 2x ugrás, a síkmunkát megoldod magad, akkor is alsó hangon heti 10est legalább számolhatsz edzőre is.

Szóval havi 100-120 ezer elmegy arra, hogy lovad van és edzővel lovagolsz és akkor versenyen nem is voltál.

Szóval így nézd meg, hogy neked megéri-e majd lovat tartani vagy sem.

2021. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Akkor éri meg lovat venni,ha már tudod hogy elkezdteo rev re keszulni
2021. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

először lovagolj és nézd meg, hogy tényleg a te sportod ez.utána juss el addig hogy tudj már MINDENT! a lovakról

segíts a lovardába, trágyázz mert ez a te feladatod lesz (ha nem bértartás)

ezek után (nem 1-2 év lesz de meg tudod csinálni) elgondolkodhatsz a dolgon, de ez csak néhány példa

és ne add fel!

2021. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudnod kell mindent a lovakról NEM CSAK ELMÉLETBEN HANEM GYAKORLATBAN IS . Ha 2 év lovaglás után is úgy döntesz hogy akarsz egy lovat akkor gondolkodhatsz egy saját lóban . A lónak kell normális NAGY hely , azon belül itató, etető, nyalósó. Olyan hely kell hogy ha véletlen fölágaskodik ne verje be a fejét, meg tudjon kényelmesen fordulni , tudjon benne mozogni ( ez a bokszra vonatkozik ) . Lehet úgy is a padló hogy betonra raktok fűrészport. Legyen lekerített legelő, kifutó. NE FÉLJ TŐLÜK. Naponta kell csutakolni reggelente, itatni , etetni . Legyen hozzá kelléked . Azon belül nagyon drága a ló és a tartása. Na többet nem írok nem érek rá, de linkelek pár oldalt a boldogulásodhoz. Sok sikert !! [link] , lovasok.hu
2021. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tetted fel a kérdést. Kedvtelésből tartott (hobbi)állatnál nincs olyan, hogy megéri. Megéri kutyát/macskát/tengerimalacot/kaméleont...stb tartani? Anyagilag nem, hiszen csak a pénzt viszik.


Saját lovat tartani egy pénznyelő, de ha otthontartom és társlónak bértatásba fogadok még egyet, akkor már megéri, mert az én költségeim jóval csökkennek, viszont nem jár sokkal több melóval. De én terepen kujtorgó hobbista vagyok, nincs szükségem edzőre, mert magam is az vagyok, tudom mit akarok a lovamtól fel is tudom fejleszteni és szintentartani, tehát nekem a tartáson (benne dokin, kovácson) kívül más kiadásom nincs.

Viszont ha valaki már versenyzik ott az edző kötelező, a többi kiadásról nem is beszélve, mert ott már a takarmányozás se mindegy, egy versenyre el kell jutni (üzemanyag, utánfutó), nevezési, boksz, startdíjat fizetni és az se biztos, hogy kizárás nélkül végig érsz a pályán.

Bár mondjuk ha az ember gyűjt némi tapasztalatot, akkor elmehet munkalovasnak egy ugróistállóba, ahol van lehetősége versenyezni is, és nem kell törődni egy saját ló okozta kiadásokkal.

2021. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!