Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig voltatok futószáron és...

Meddig voltatok futószáron és utána hogy ment a fejlődés ?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én az első 11 alkalommal voltam futószáron. Amikor elkezdtem lovagolni, minden nap jártam, ezért ment ilyen gyorsan. Utána 2-3x mentem egy héten, az évek során besűrűsödött és ma már heti 6-7x lovagolok. Utólag visszagondolva, talán jobb lett volna, ha többet lettem volna futószáron, és voltizzsal kezdtem volna, a vágtamozgást is elsajátítva, ennek ellenére az első 4 évben nem estem lóról, addigra pedig már viszonylag stabil ülésem volt.
2021. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Azthiszem nagyjából 3-4 hónapot voltam futószáron, utána lekerültem, betettek csoportba. Eleinte úgy mentem, hogy mentem a többiek után, hogy ráérezzek, megtanuljam irányítani a lovat egyedül. Aztán idővel volt, hogy engem tettek előre, végül pedig elosztásban mentünk. Mindenki más tempóban fejlődik, és ha nem mindig ugyanazon a lovon mész, akkod mindig van mit tanulni. A lovak csupa meglepetések, de ezért imádom annyira ezt a sportot. Csupa kihívás! ^^
2021. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én szerencsére 2 hónap alatt fejlődtem odáig, hogy futószár nélkül mehessek. De ez a korodtól (nyilván egy 8-9 évest később engednek el), lovardától, lótól is függ, nem csak a képességeidtől.
2021. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Hetente egyszer jártam lovagolni 11 évesen , 6 alkalom elég volt ahhoz hogy egyedül menjek. Utána gyorsan haladtam.
2021. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat, aki heti 1x jár az lassabban fejlődik, ráadásul a kezdő 30 perc alatt kifárad, ha megdolgoztatják és nem csak sétálgat. A lovaglás mozgástanulás, gyakorlással tanulható, minél gyakrabban csinálja az ember annál jobban és gyorsabban tudja elsajátítani.

Mondjuk nem árt hozzá egy alap edzettség, mert vannak olyan "ropi" gyerekek, akik 5 perc ügetestől elfáradnak, illetve ha el is engedem sétálni a körkarámban 3 kör után szól, hogy nem tudja tartani a szárat, mert elfáradt, és ezek ilyen 10 éves forma gyerekek. Aki mást is sportol, pl voltak tornász lányaim, azokkal jól lehetett haladni, mert volt egy jó alap amire lehetett építeni.

Igazából kell hozzá némi érzék is, de egy nem olyan ügyes lovas, ha heti 3x jár, azért jól tud fejlődni. De van olyan is, aki 2 éve jár hozzánk lovagolni, elügetget szabadon is, futószáron vágtat, de olyan botrányos a szárkezelése még mindig, hogy nem merem szabadon vágtáztatni. Pedig milliószor el lett mondva mire figyeljen, hogy csinálja, sőt még voltizsba felültem mögé, hogy együtt fogjuk a szárat, hogy érezze mennyit kell az adott lovon tartani,csizmát használni.

Szóval millió dologtól függ, hogy ki milyen gyorsan halad.

2021. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem valami jó lovardában tanultam lovagolni, így kb. 3 alkalom után engedtek egyedül ügetni. Az oktatás nem volt valami jó, és más lovarda sem volt a környéken, ahová át tudtam volna menni.

Ennek egyébként megvoltak a következményei, tehát amikor később másik lovardákba mentem lovagolni- mivel ez bezárt-mindenhol máshogy tanították, és szinte elölről kellett kezdenem mindent. :/

2021. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én sose voltam futószáron mert amikor lovardátváltottam azt hittem hogy tudok szabadon ügetni de rá kellett jöjjek hogy az előző lovardában semmit se tanítottak, azóta elég jól haladok szerinetm, az edzőm is mindíg megdícsér
2022. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!