Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami tanács? Mindig visszaes...

Valami tanács? Mindig visszaesek a nyeregbe könnyített vágta közben.

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nálam is ez volt, amikor kezdtem a kikönnyített vágtát. Nekem végig azt mondta az edző, hogy legyen lent a sarkam, vádliból tartsam magam és rugózzon a térdem, bokám. (néha, amikor úgy éreztem, esnék vissza, fél kézzel enyhén a sörénybe kapaszkodtam, de ezt nem hagyta az edző sokáig). Remélem segítettem valamennyire, de a legjobb az lenne, ha egy edző élőben láthatna, hogy ki tudja javítani, amiben hibázol. Kitartást és sok sikert!:))
2021. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Azért esel vissza, mert nem gyakoroltad eleget a kétpontos ülést.

Az megy?

Ha nem: a titka h vedd jól hátra a lábszárad és engedd le a sarkad, térdben pedig támaszkodj. Ne erővel, hanem egyensúllyal tartsd magad.

Hogyha előremegy a lábszárad, Te is hátra fogsz huppanni.

Amíg ezt begyakorlod, érdemes 2-3 lyukkal feljebb csatolni a kengyelt.

Sok sikert! :)

2021. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

#2 nem szabad nagyon hátra venni a lábszárad.


A lábujj-térd-váll egyvonalba kell hogy legyen.


Illetve a rövid kengyeltől rosszabb lesz. Egyrészt térdfájás, bokafájás elő fog jönni elég hamar, ha az amúgy jó kengyelt rövidebbre állítod. Ráadásul a kezdő lovas ilyenkor nagyon kiáll a nyeregből mert nincs meg az izomzata, hogy csak kicsit emelkedjen ki, tehát szintén vissza huppanik vagy nagyon elöl lesz a felső teste.



Kedves kérdező.

Ezt nagyon sokat kell gyakorolni, hogy meglegyen az egyensúlyod és az izomzatod is ahhoz, hogy megtudd tartani magad.

Sok sok kétpontos ülést kell csinálni lépésben és ügetésben, illetve kengyel nélkül is.

2021. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A könnyített ülést először lépésben, majd ügetésben kell gyakorolni. Csípő, sarok egy vonalban, a sarok a legmélyebb pont.
2021. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) lépésben és ügetésben megy kengyel nélkül is :)
2021. márc. 28. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!