Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat lehet tartani rottweiler...

Lovat lehet tartani rottweilerek (mészároskutyák) mellett?

Figyelt kérdés
most láttam egypár indiai videót, hogy sajnos 1 db rottweiler ha úgy látja, nem fér meg patás állat mellett
2021. márc. 29. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nevelés és foglalkozás kérdése az egész. Minden kutya mellett lehet lovat tartani, csak oda kell figyelni.
2021. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem hiszem


genetika is


csordaterelő kutya mellé szerintem nem tűnik jónak...

2021. márc. 29. 23:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ló és kutya? Simán. Nevelés kérdése.
2021. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Igazad van kérdező, nem jó ötlet. Mindenki tudja, akinek volt valaha is Roti a keze alatt, hogy zabolátlan, önfejű, társas együttlétre alkalmatlan kutyák. Nem is tudom hogy bírtam ki 12 évig vele... Itt egy videó az érintett témában: https://www.youtube.com/watch?v=Ps96uAwtdf8
2021. márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, nem kell bele magyarázni olyat, amit nem mondott! Annyit írt, hogy látott egy videót, nem azt írta, hogy lehetetlen roti mellett élni.
2021. márc. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Oké, kissé elfogultan nyilatkoztam, nyilván van számtalan videó ami ezen fajta agresszióját mutatja, ami a helytelen nevelés következménye. Ha nem szánsz időt arra hogy foglalkozz vele, ha a szociális tevékenyséegk mint pld kutyasuli nem játszik, akkor valóban nagyon problémássá válhat egy Rottweiler. Láttam erre az életben számtalan példát. Ám ha tudsz bánni vele, nem lehet ilyen gond.
2021. márc. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
5-ös: a feltevésére hoztam egy ellenpéldát, mi bajod van vele? Na nem mintha érdekelne... Arra céloztam, hogy megeshet hogy agresszívan viselkedhet a nem megfelelő nevelés következményeként, mint ahogy megfelelő kezekben ilyesmi szinte esélytelen.
2021. márc. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, de ha nem hiszed akkor inkább ne vegyél rotit. Szüleimnek eddig kettő volt, aranyos, játékos családbarát kutya volt mindegyik. Soha nem bántottak volna sem engem (pedig kéthavonta láttak) se más állatot.
2021. márc. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nevelés kérdése. Nekem 3 rotim volt eddig (az első után beljük szerettem), de mivel már kölyökkorukban is hozzászoktak a macska, csirke, LÓ...stb-hez, így nem volt ezzel gond később se. Oké, német marhapásztor, meg seregbeli, meg "mészáros" kutyának lett tenyésztve, de ha kicsi korától megszok más állatot, akkor ott sose lesz gond. A lényeg, hogy ne "felejtse" el, hogy nem szabad bántani a másikat, tehát legyen vele mindig egy más fajtájú állat. Ja, és az a 3 roti nem egyszerre volt, tehát mindnél elértem, hogy az idegeneket ne akarja beengedni, de ne menjen neki olyan jószágnak, amivel kölyökként találkozott már. Nem mondom, néha megkergette az egyik a macskát, de nem bántotta, pont, hogy a kergetés is csak addig zajlott, amíg a macska rá nem jött, hogy egy pofonnal bealázhatja a 70kg-os szörnyeteget :D

Egy másik rotimat meg kölyökkorában kecskék vették körül, mert tinikorban kaptam és a nagyszüleimnek volt kecskefarmja, a kutyus meg náluk volt pár évig. A drágaság 10 évet élt, és egyszer se támadt rá a kecskékre, vagy azokra az állatokra, amik ott voltak vele.

Szintén egy másik rotim meg szerintem csak szimplán egy hatalms gyerek volt, mindennel játszani akart, ami mozgott :D De amikor a kiscicák rajta császkáltak, meg se mozdult kb. Pedig nála aggódtam is, hogy esetleg durván játszana majd velük.

2021. márc. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
+Ja, és nem, nem azt akartam mondani, hogy mindig legyen otthon más fajtájú állat, csak azért szokjon hozzá.
2021. márc. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!