Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol tartsam a lovam?

Hol tartsam a lovam?

Figyelt kérdés
Hamarosan venni fogok egy lovat, és nem tudom, hol tartsam. Az egyik lehetőség egy luxus istálló, tágas bokszok, viszont busszal nem lehet odamenni, autóm meg nincs. A másik, hogy oda viszem, ahol lovagolni tanultam, közel van a buszmegállóhoz, de ott csak egy karámban lenne, legelővel, és egy kb. 1.5X5 fabódé, vagy mi... Szóval szerintetek melyik lenne a jobb mindkettőnk számára?
2010. aug. 20. 11:19
1 2
 1/18 anonim válasza:
sztem istálló
2010. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
A ló sztem jobban élvezné a második lehetőséget. De te döntesz. Ha a boxos istállóba ki sem tudnál járni, akkor nem tudom mi a kérdés értelme:)
2010. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ki tudnék, csak sokat kéne gyalogolni a busztól, és igazából az lenne a kérdés, h megfelel neki, ha nem "igazi", bokszos istállóban van-e, hanem csak olyanban, amit leírtam?
2010. aug. 20. 11:30
 4/18 anonim ***** válasza:

A lótartás nagyon komoly és drága dolog. Mielőtt megveszed a lovadat, olvasd el a mellékelt linkeket, mert nem a te, hanem a ló a fontos. Rólad gondoskodnak a szüleid, a lóról pedig neked kell gondoskodnod. A szüleid engedik, hogy ilyen költséges szórakozást válassz? Ill. nem írtad, hogy hány éves vagy vagy.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__79994..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__79994..

2010. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ha lovat akarsz venni, először nem a tartás feltételeit kellene megteremteni, és átgondolni a továbbiakat?

hintalóval nincs annyi gond - meg olcsóbb is.. :)

2010. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2010. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok, anyum kimondottan szeretné, h legyen egy lovam, pedig ő fél tőlük... a kutyám leendő kölykeit eladnánk, ill. dolgozom is, így meg tudnánk venni a lovat. ápolószerek, és -eszközök vannak mind a 2 istállóban, nyerget, kantárt, nyeregalátétet, kötőféket, vezetőszárat is fogok venni. köszönöm a linkeket, hasznos volt :)
2010. aug. 20. 11:44
 8/18 A kérdező kommentje:
megbeszéltük a tartás feltételeit, anyummal is, és a 2 istálló tulajával is.
2010. aug. 20. 11:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal jobban értékelem a rideg vagy félrideg tartást. Neked ugyan nem olyan kényelmes,de a ló ezerszer jobban érzi magát, mintha akárcsak 5 órát kellene állnia egy boxban. De fontos ugye a legelő minősége, valamint hogy annak a "fabódénak" azért legyen meg a funkciója. Tehát óvjon az esőtől széltől, árnyákot adjon.

Persze, fontos a ló állapota is. Egy idáig boxban tartott, naponta max két órát karámozott lovat, nem tehetsz ki rögtön rideg, vagy félridegtartásba.

2010. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Más hely esetleg? Én a másodikra szavazom, a ló nem mimóza, hogy a széltől is óvni kelljen. Ha esik majd beáll a beállóba. Szerintem sokkal kiegyensúlyozottabbak az így tartott lovak.
2010. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!