Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakori lovaglási...

Milyen gyakori lovaglási hibátok van?

Figyelt kérdés
Mármint ilyen berögzült (alap) hibákra gondolok, amit csak nagyon nehezen és hosszú időbe telt mire kijavítottatok. Szóval mik voltak nektek ezek? És hogy tudtátok kijavítani? Mennyi időbe telt (hány edzésbe)?

2021. márc. 31. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Főleg szárkezeléssel kapcsolatosak voltak.

Nagyon sokáig nem magam felé húzással fordítottam a lovat, hanem kifele húzással.

Meg sok idő volt megtanulni a lekövetőmozgást.

Túl fönt is tartottam a szárat.

Hirtelen megállításkor (pl megugrik) mindig kikönnyítettem és előredőltem.

Az utolsó kettőről amint szóltak rögtön változtattam.

2021. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Hogy keveset tudok járni, pedig mindennap mennék gyakorolni
2021. márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Mindig a ló nyakát/fejét néztem, és nem előre. Az edzőt megkértem, hogy mindig szóljon rám, ha újra lefele nézek. Aztán egy 3-4 edzés után berögzült
2021. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy rosszabb lovardában berögzült, hogy ráteszem a kezem a ló marjára és végig ott tartom lovaglás közben. Még mindig dolgozom rajta, hogy kijavítsam, de szerencsére már jól haladok. (évek)

A másik, hogy térddel szorítottam és “felhúztam” a lábaimat. Ez is a nem megfelelő oktatás miatt lett. (itt is évekbe telt kijavítani, bár ha lett volna egy jó edzőm akkor nem hiszem, hogy eddig tartott volna)

2021. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy soha nem tudom felvenni a ló ritmusát ügetésben, mert arab lovam van és mindig vágtázni akar! Annyira tudom visszafogni a lovam, hogy gyorsan ügetünk, de így nem tudok kiemelkedni a nyeregből!
2021. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Aimi-chan ***** válasza:
73%
Nyeregnélküli lovaglásnál csomószor felhúzom a lábam, régen ahelyett, hogy oldalra húztam volna a szárat véletlenül hátra csináltam, emiatt a ló megállt.
2021. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ha elfáradok akkor folyamatosan előre dőlök...
2021. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!