Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el a lóval az...

Hogy érjem el a lóval az összeszedett munkát?

Figyelt kérdés

Valamikor tök jól sikerül (akár egy egész edzésen is), máskor meg észre sem veszem és tök nem összeszedett. Hanem tötyörög a ló, vagy épp rohan vagy még le is vágja a köröket. Ez általában akkor szokott előfordulni ha rossz napja van a lónak és / vagy már el vagyok fáradva (1 óra edzés után a nagy melegben) vagy már kevésbé koncentrálok. Ezekkel most nem kifogásokat akartam keresni csak leírtam, mert érdekelne hogy hogyan tudnék ezen javítani. Szóval hogyha pl észreveszem hogy (már) nem dolgozunk annyira összeszedetten a lóval, akkor hogyan javíthatnék rajta? Mit tegyek, hogy újra összeszedetten tudjunk együtt dolgozni?

(vonatkozik ez lépésre, ügetésre és vágrára is)



2021. márc. 31. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hajlítások, rengeteg hajlítást és állítást kell gyakorolni, ill. összeszedésnél a szárat meg kell tartani, hogy támaszkodhassan, de ugyanakkor csízmával kell lovagolni, hiszen ha a hátuljával nem dolgozik eléggé, akkor nem is fog szépen összeszedetten menni, ill.figyelni kell arra, hogy csak finoman tartsd meg a szárat, ne is tépd le a fejét, de ne is engedd, hogy ő húzza ki, adj neki egy biztos pontot amire támaszkodhat
2021. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből én úgy vettem le, hogy általában akkor nem összeszedett a ló, amikor te sem. Tehát itt most veled van a “probléma” (ezt most ne vedd sértésnek, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni).

Jó dolog, hogy észreveszed ezt, de ha tényleg el vagy fáradva ilyenkor akkor én abbahagynám arra a napra vagy tartanék egy kis szünetet.

Magamból kiindulva, fáradtan csinálhatok én bármit, nem tudok olyan jól teljesíteni és ez meglátszik a lovon és a lovaglásomon is. Annak meg nincs értelme, hogy egy jó edzést azzal zárjátok, hogy megy a kínlódás, mert fáradt vagy és nem tudsz úgy odafigyelni, tehát a ló sem “működik”. Erre szokták mondani, hogy a csúcson kell abbahagyni :D akkor te és a ló is jó élménnyel jöttök le a pályáról.

2021. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Átmenetek, hajlítások, felvételek :)
2021. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!