Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondolsz arról amikor...

Mit gondolsz arról amikor járókelők etetik a lovakat, van benne valami gond?

Figyelt kérdés
Sokan vannak úgy a kutyáknál például akik nem szeretik ha járókelők etetik( érthető módon) sok helyen ki is van rakva a kapura a tábla ne etessék a kutyákat. De ez így van a lovaknál is? Sokan gyerekekkel vagy hobbiból megállnak simogatni a lovakat meg kerítésen keresztül a répával meg almával etetik szabad ilyet csinálni? Mit szólnak ehhez a tulajdonosok, vannak itt akik lovakat tartanak? Mi a véleményetek erről?

2021. ápr. 1. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ki van téve olyan helyeken tábla ahol közel van a kerítés az ösvényekhez. Az áll a táblán, hogy ne etessék az állatokat mert elhízhatnak és kólikát kaphatnak, nem mellesleg megharaphatják az embert, még akkor is ha békésnek tűnnek.
2021. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát ismeretlen állatot ne etess...
2021. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad, sose tudni, hogy a lónak az adott lónak milyen az emésztése.

Ismerek olyan lovat akinek annyira érzékeny a gyomra, hogy almától, répától is bekólikázik. Csak szénát eszik, meg ha úgyvan legel, meg gyomorkímélő tápot kap.


Ha több ló van az adott helyen, akkor veszekedés is lehet, ami a lovakat is és az embert is veszélyezteti aki épp ott van. A veszekedés tárgy pedig, hogy a rangsorban a magasabb rangú eszik először. Na de ha te egy alacsonyabb rangú lónak adod az almádat, akkor komoly vita alakulhat ki belőle.


Vannak lovak amik harapnak, csípnek. Ha te benyúlsz, mert jajj de cuki paci, de nem ismered a lovak jelzéseit, akkor simán eltöri a kezed ha ráfog.

Mert ugye sok embernek fogalma nincs miz jelent az ha egy ló sunyít, tehát jelez, hogy neki ez nem tetszik és menj innen. Csomó ilyen videó van a neten, hogy a ló jelzése ellenére oda megy és piszkálja az ember, utána meg csodálkozik ha arréb röpül vagy elkapta a ló a karját.


Szóval semmi képpen se jó, ha ismeretlen emberek oda mennek és etetik a lovat.

2021. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

A ló emésztőrendszere alapból érzékenyebb, mint a kutyáé. Semmilyen állatot nem szabad a gazda engedélye nélkül etetni.

Nekünk vannak lovaink, ha valaki megkérdezte bármikor, hogy a kisgyerek megsimogathatja-e, vagy adhat-e neki valamit, soha nem mondtam nemet, csak annyi, hogy én döntöm el, mit és mennyit adjon neki...

Hoztak már szárazkenyeret, fűnyírózott füvet, krumplihéjat a lovaknak... illetve egyszer mákos tésztát, amit a mai napig nem értek. Ilyenektől a ló akár el is pusztulhat, ráadásul keserves kínok között.

Arról nem is szólva, hogy nekünk is az egyik csipkedős, ha a kisgyereket megharapja, megrúgja, fellöki, bármi, akkor a szülő lesz felháborodva, hiába ő jött engedély nélkül az én földemre az én lovaimhoz...

Szóval meg kell kérdezni, az állatok és a saját érdekedben is.

2021. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna a gazdája tudta nélkül. Egyrészt nem tudhatod, nincs-e esetleg diétán, nincs-e allergiája vagy egyéb egészségügyi problémája, másrészt sok állattartó nagyon kemény munkával szoktatja rá az állatát arra, hogy naponta fixen ekkor és ekkor van etetés, és ezt teljesen felborítja az, ha random időpontokban nasit adnak az állatnak mindenféle emberek.
2021. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem szabad engedély nélkül etetni, ugyanúgy, ahogy a kutyákat sem, a lovakat sem, semmilyen állatot sem.
2021. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ezért nem elérhető az idegen emberek számára sem a legelő, sem az istálló.
2021. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Okos lovardákban ki van írva, hogy ne etesd. De mivel ez nem válik be ezért nálunk pl kiírják, hogy agresszív, harapós veszélyes ló. Egyből békénhagyják. Ki tudja milyen rossz/mosatlan almával etetik. Én nem lennék nyugodt, ha érzékenyebb lovam van. Kislányként én is etettem az utcán a lovakat, most fogom fel igazán, hogy ez milyen nagy felelőtlenség volt. Most már nem adok. Csak ha a gazdája engedélyt ad.
2021. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!