Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló takarmányozása kb...

Egy ló takarmányozása kb mennyiből jön ki neked?

Figyelt kérdés

Tehát havi szintre lebontva kb mennyibe kerül a lovad? Otthoni tartásra lennék kíváncsi. Kérlek írd le hogy mennyiért veszed a takarmányt. Kukorica pl felénk aratáskor olyan 5000 forint egy mázsa.

Állatorvost ne számold bele, bár azt is leírhatod. De én csak az etetési díjra lennék kíváncsi. Meg hogy kb hány kilós a lovad?


2021. ápr. 3. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Kukorica az nem lótakarmány.
2021. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 7000Ft/hó, ami a havi egy fűszéna bála ára.

Egy kislovam van, 10 hektár legelőn bértartásban, csak télen eszik szénát.

Gurul így is, nagyon jól hasznosítja a takarmányt.

+Kap tápot, ami olyan, mint nekünk a multivitamin. Energiája nem lesz tőle több és nem hizlal, egyszerűen csak kiegészítés, mert a szénában nincs benne minden, amire egy lónak szüksége van. Ez 8000Ft/hó kb.

Tehát összesen kb. 15.000Ft/hó a takarmánya ennek az egy kislónak.

Veszek neki gyümölcsöt, zöldséget is, de ezt nem számolom bele, mert ez csak amolyan “jutalom” meg változatosság, nem szükséglet.

2021. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy hucul keverékem van, nem tudom hány kiló, de kb hucul méret. Kb 3 bálát eszik meg hónapban, a széna ára kaszáláskor 5-7000 forint között mozog, illetve kap tápot is ahogy az előttem válaszoló is írta, az nekünk is kb 8-10000 forint/hó. Szóval olyan 13 ezer és 17 ezer között mozog a takarmány ára.
2021. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!