Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tarthatok otthon lovat, jogi...

Tarthatok otthon lovat, jogi következmények nélkü?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van egy hatalmas telkem, lenne rendesen egy kis istálló, 2 lovamnak, tarthatom őket akkor a kertben? Lenne legelőjük és figyelnék rájuk. Az a konkrét kérdésem, hogy lovász szakma illetve lótartó-és tenyésztő szakma nélkül lehet így a kertben lovat tartani?

Van itt a közelemben pár ember akik nem a legjobb indulatúak és nem tudom hogy tehetnek-e bármit hogy elvegyék a lovaimat (persze rendszeresen felügyelné az állatorvos is, parkolókovács is stb. Szóval mindent meg tudok oldani)



2021. ápr. 7. 10:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Patkolókovács* 😅
2021. ápr. 7. 10:43
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
A helyiönkormányzat szabályozza az állattartást, ott érdeklődj.
2021. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, hol van a telek. A telek besorolásától
2021. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, hol van a telek. Önkormányzatban megmondják tarthatsz-e.
2021. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezen a környéket engedett az állat tartás, van aki szintén tart,csak nem tudom hogy ehhez kell-e valami papír nekem.
2021. ápr. 7. 10:48
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell
2021. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk régen volt lovunk az elég nagy telkünkben, de azért szerintem jobb ha utána nézel. Lehet, hogy nálunk mások voltak a körülmények. Azt nem tudom, hogy kellettek-e hozzá különféle papírok.
2021. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
L-kategóriás jogsi🤭
2021. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Trágyatárolásba tudnak legkönnyebben belekötni, annak megvannak a maga szabályai. Ezt mindenképpen meg kell oldani.

Az már nem a jogi része, hogy bármit is csinálsz, a lótartás elég sok léggyel, bögöllyel fog járni, lakóövezetben ezt nem biztos, hogy e legjobb dolog a szomszédokra zúdítani...

2021. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Lényegében akkor ha helyesen oldom meg a trágya tárolást, ahogy elő van írva akkor nem igazán tudnak bele kötni?

A hely jó, szabad itt állatot tartani, a szomszéd meg elég messze van ahhoz, hogy ne zavarja úgy, nem a háza mellé tenném. A hely igény is meg van. Szóval ebbe se tudnának bele kötni, de azért mégis csak félek kicsit, hogy mi van, ha akkor olyannal jönne, hogy megfelelő végzettségem a tartásához, ilyennel el lehet csúszni?

2021. ápr. 7. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!