Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtával kapcsolatos kérdések,...

Vágtával kapcsolatos kérdések, többi lent?

Figyelt kérdés

Most kezdtem nemrég a vágtát és lenne egy két kérdésem, hátha tudtok tanácsot adni, tudom hogy voltak már ilyen kérdések, de szeretnék frissíteni.

Szokott sikerülni beugratni vágtába, de pattogok és eléggé fáj amikor leérkezem a nyeregbe, főleg ha sokáig csinálom.

A vágtában tartásnál úgyanúgy marad hátul a külső láb, vagy simán visszahúzom a hevederre?

Milyen tanácsotok van arra, hogy ne csússzon ki a lában a kengyelből? (úgy érzem, hogy ha kicsúszik a kengyelből a lábam sokkal stabilabb vagyok, ez volt a tanügetéssel is sokáig)

Tudom, hogy ezt oktatótól kéne megkérdeznem, tőle is megfogom majd, csak most ért le amit csináltam az órán.



2021. ápr. 8. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Méllyítsd az ülésed! Én pl voltizsban lovagotam, ugrottam 3 évig (Mert nem volt nyerge a feleslovamnak de hát micsoda szerencse). Csinálj sok ülésjavító gyakorlatot.

Mióta lovagolsz? Az elején még természetes, hogy nem megy, sokat kell gyakorolni.

Futószáron lovagolsz még? Érdemes visszamenni, (nem gáz ha ettől félnél, sőt) a profik is visszamennek, hogy jobban tudjanak ügyelni a helyes ülésükre stb. Vágtában végig hátul marad a külső lábad.

Ami még nálam hiba, hogy nem lazulok el, nem követem a ló mozgását, bár én nem pattogok annyira, de nem is olyan jó. Ha minnél jobban mélyíted az ülésed, és minnél jobban követed a ló mozgását, annál jobb.

És igen az oktatót azért fizeted, hogy segítsen.

2021. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleinte kicsúszik a kengyelből a lábad semmi baj, hiszen még csak most kezdted. Próbáld meg lenyomni a sarkad, mert lehet, hogy felhúzod a lábad. És próbálj meg beleülni a nyeregbe, mert a ló hátának sem tesz jót ha pattogsz. Elképzelhető, hogy olyan lovat kaptál akinek nehéz kiülni a vágtáját, szóval ahhoz alkalmazkodni kell, én is ültem már olyan lovon, először olyan volt, mint a rodeó.

Hidd el, sok gyakorlással úgy fog menni, mint a karikacsapás. És gondolom az edződ majd úgyis rád szól, hogy mit csinálj másképp.

2021. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az edződ, hogy tartson neked ülésjavítást futószáron ha jó edződ van, akkor segíteni fog.

Ahogy előttem is írták, meg kell tanulnod mélyen ülni, a kérdésedre válaszolva pedig a külső csizma nem sokkal, de kicsit mindig hátrébb van, hogy megtartsa a lovat arra a kézre, amelyikre épp vágtáztok.

2021. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is a sok gyakorlásra gondoltam

kb 1 éve lovagolok rendszeresen heti 2x

sajnos a lovardában olyan lovak vannak, hogy akiken lehet vágtázni nem tudnak futószáron menni.

2021. ápr. 8. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is sokszor volt, hogy kicsúszott a kengyelből a lábam, sokszor nem érdekelt úgy mentem tovább, de volt olyan is hogy az eddző mondta hogy vegyem ki a kengyelből a lábam vágta közben. Sokszor én is stabilabbnak éreztem magam kengyel nélkül vakószínű azért mert nem kellett még azza is fogyelni, hogy benne maradjon a lábam. arra figyelj hogy minnél lejjebb legyen a lábad, nyomd le a sarkad és a lábfejed párhozamos legyen a ló oldalával, vagy a lábújjhegyed álljon el a ló oldalától. De egyébként sok gyakorlással (eddzővel)menni fog.
2021. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!